Lásku k jazykům máme ve hvězdách

Které znamení se nejlépe učí? Třeba vám odpovíme, protože … lásku k jazykům máme ve hvězdách!

Rubriku „Horoskopy“ najdeme snad v každém časopise a novinách. Nejčastěji nabízí odpovědi na otázky, co nás v nejbližší době čeká, jak se k nám (ne)hodí potenciální partneři či jaké jsou naše silné a slabé stránky. Někteří přikládají astrologii velkou váhu a radami hvězd se řídí. Jiní se nad podobnými predikacemi ušklíbají. Ostatní si kolonku jen ze zajímavosti přečtou a brzy to, co se dočetli, vypustí z hlavy. Ať už si o astrologii myslíme cokoliv, bohatou historii jí nemůžeme upřít. Její vznik se datuje k 2. tisíciletí př.n.l. v dávných civilizacích. Jmenovitě např. v oblasti Mezopotámie, kde tvořila nedílnou součást tehdejších náboženských kultů.

Dnes už astrologie úplně postrádá náboženský podtext. Je spíše doménou nadšenců, kteří se o ni zajímají jako o jednu z metod sebepoznávání a seberozvoje. A občas nám může sdělit opravdu zajímavé věci.

Blíženci

Např. u nás ve Slůněti tvoří rovnou polovinu všech zaměstnanců osoby narozené ve znamení Blíženců. A co je na tom tak kuriózního? Vládnoucí planetou tohoto znamení je totiž Merkur, planeta komunikace – což je pojem, který tvoří gró toho, co ve Slůněti děláme. Blíženci jsou všestranní, flexibilní, zvídaví, a hlavně jsou výborní komunikátoři. Nezřídka mají velký talent na jazyky a ideálními povoláními pro ně jsou novinář, obchodník, marketingový specialista, učitel, řečník, překladatel, tlumočník a lektor. Skoro se zdá, že se podle popisu jedná o ideálního zaměstnance Slůněte! Ale i když jsou u nás Blíženci v přesile, individualita každého z kolegů je důležitým aspektem, který přispívá k funkčnosti celého kolektivu a bez kterého by to už nebylo „ono“.

Pokud jste se ani vy nenarodili v tomto znamení, kterému planety slibují výjimečný jazykový talent, nezoufejte. Ve Slůněti se najde pro každého něco.

Ostatní znamení

Např. zemská znamení Býk, Panna a Kozoroh vynikají pracovitostí, houževnatostí a pílí, bez kterých se při učení cizích jazyků neobejdete. Ohnivý Střelec snadno vstřebává nové informace, miluje cestování a poznávání nových kultur a lidí, má tedy k učení cizích jazyků silnou motivaci. Aktivní a cílevědomí Berani by si mohli oblíbit intenzivní a vysoce efektivní crash kurzy.  Svobodomyslní Vodnáři rádi zkoušejí nové věci a nejradši si dělají věci po svém a svým tempem, ideální je pro ně tedy např. moderní a efektivní metoda studia zvaná blended learning.

Další vzdušné znamení Váhy si zakládají na komunikaci, harmonických mezilidských vztazích a spolupráci, měly by tedy vyzkoušet naše kurzy měkkých dovedností. Ty by mohly být k užitku i Rybám a Rakům, citlivým vodním znamením, které by zcela jistě zaujaly témata zvládání stresu, time management, work-life balance a zpětné vazby, které naše kurzy také pokrývají. Štíři jsou rádi, když mají situaci vždy pevně ve svých rukou, a nezřídka bývají šikovní manipulátoři. Tyto schopnosti mohou dále pilovat např. na kurzech prezentačních dovedností. A pro sebejisté a společenské Lvy, kteří jsou rádi středem pozornosti, jsou jako dělané naše kurzy rétoriky, díky kterým svým projevem oslní úplně každého.

Co je u nás nového

Pozvěte nás do výběrového řízení

19.6.2024

Organizujete výběrové řízení na: firemní jazykovou výuku? překladatelské služby? tlumočnického služby? kurzy měkkých dovedností?   Pozvěte nás do...

Zobrazit celý článek

Světový den hudby

17.6.2024

Oslava univerzálního jazyka, který nás spojuje   Každý rok 21. června se po celém světě slaví Světový den hudby, známý také jako Fête de la Musique. Tento den je věnován...

Zobrazit celý článek

Albánština: Probuďte v sobě dobrodruha

13.6.2024

Albánie: Za tajemstvím orlů a fascinujícího jazyka   S blížícím se létem všichni určitě čím dál tím víc myslíme na slunečnou dovolenou, teplo a moře. Proto bychom Vám...

Zobrazit celý článek