Lásku k jazykům máme ve hvězdách

Které znamení se nejlépe učí? Třeba vám odpovíme, protože … lásku k jazykům máme ve hvězdách!

Rubriku „Horoskopy“ najdeme snad v každém časopise a novinách. Nejčastěji nabízí odpovědi na otázky, co nás v nejbližší době čeká, jak se k nám (ne)hodí potenciální partneři či jaké jsou naše silné a slabé stránky. Někteří přikládají astrologii velkou váhu a radami hvězd se řídí. Jiní se nad podobnými predikacemi ušklíbají. Ostatní si kolonku jen ze zajímavosti přečtou a brzy to, co se dočetli, vypustí z hlavy. Ať už si o astrologii myslíme cokoliv, bohatou historii jí nemůžeme upřít. Její vznik se datuje k 2. tisíciletí př.n.l. v dávných civilizacích. Jmenovitě např. v oblasti Mezopotámie, kde tvořila nedílnou součást tehdejších náboženských kultů.

Dnes už astrologie úplně postrádá náboženský podtext. Je spíše doménou nadšenců, kteří se o ni zajímají jako o jednu z metod sebepoznávání a seberozvoje. A občas nám může sdělit opravdu zajímavé věci.

Blíženci

Např. u nás ve Slůněti tvoří rovnou polovinu všech zaměstnanců osoby narozené ve znamení Blíženců. A co je na tom tak kuriózního? Vládnoucí planetou tohoto znamení je totiž Merkur, planeta komunikace – což je pojem, který tvoří gró toho, co ve Slůněti děláme. Blíženci jsou všestranní, flexibilní, zvídaví, a hlavně jsou výborní komunikátoři. Nezřídka mají velký talent na jazyky a ideálními povoláními pro ně jsou novinář, obchodník, marketingový specialista, učitel, řečník, překladatel, tlumočník a lektor. Skoro se zdá, že se podle popisu jedná o ideálního zaměstnance Slůněte! Ale i když jsou u nás Blíženci v přesile, individualita každého z kolegů je důležitým aspektem, který přispívá k funkčnosti celého kolektivu a bez kterého by to už nebylo „ono“.

Pokud jste se ani vy nenarodili v tomto znamení, kterému planety slibují výjimečný jazykový talent, nezoufejte. Ve Slůněti se najde pro každého něco.

Ostatní znamení

Např. zemská znamení Býk, Panna a Kozoroh vynikají pracovitostí, houževnatostí a pílí, bez kterých se při učení cizích jazyků neobejdete. Ohnivý Střelec snadno vstřebává nové informace, miluje cestování a poznávání nových kultur a lidí, má tedy k učení cizích jazyků silnou motivaci. Aktivní a cílevědomí Berani by si mohli oblíbit intenzivní a vysoce efektivní crash kurzy.  Svobodomyslní Vodnáři rádi zkoušejí nové věci a nejradši si dělají věci po svém a svým tempem, ideální je pro ně tedy např. moderní a efektivní metoda studia zvaná blended learning.

Další vzdušné znamení Váhy si zakládají na komunikaci, harmonických mezilidských vztazích a spolupráci, měly by tedy vyzkoušet naše kurzy měkkých dovedností. Ty by mohly být k užitku i Rybám a Rakům, citlivým vodním znamením, které by zcela jistě zaujaly témata zvládání stresu, time management, work-life balance a zpětné vazby, které naše kurzy také pokrývají. Štíři jsou rádi, když mají situaci vždy pevně ve svých rukou, a nezřídka bývají šikovní manipulátoři. Tyto schopnosti mohou dále pilovat např. na kurzech prezentačních dovedností. A pro sebejisté a společenské Lvy, kteří jsou rádi středem pozornosti, jsou jako dělané naše kurzy rétoriky, díky kterým svým projevem oslní úplně každého.

Co je u nás nového

Pobočka Slůněte

26.2.2024

Pojďte dnes uhodnout české město, které je s námi spojeno: existujte tam totiž pobočka Slůněte.   Historie města Město bylo založeno na příkaz českého krále Václava II....

Zobrazit celý článek

Slůně vstupuje do éry umělé inteligence pro zvyšování kvality a urychlení procesu překladů

23.2.2024

Překladatelská agentura Slůně přichází s inovativním krokem směrem k modernímu překladatelství využívajícímu umělou inteligenci (AI), a začíná ve větší míře využívat...

Zobrazit celý článek

Život v zahraničí

18.2.2024

Život v zahraničí přináší do našich životů nové výzvy, ale také možnost objevovat různorodé kultury a obohacovat naši životní zkušenost. Jeden z klíčů k úspěšnému...

Zobrazit celý článek