Čeština

Čeština a složitý jazyk?

Je český jazyk neboli čeština jedním z nejsložitějších jazyků na světě? Možná ano, možná ne.

Když někteří cizinci srovnávají češtinu se svou mateřštinou, vidí rozdílnosti. Každopádně když se česky učí Ukrajinec, dosahuje rychlejších výsledků, než když se česky učí třeba Mexičanka. Což jednoznačně souvisí s jejich mateřskými jazyky, které jsou nám buď blíže nebo ne.

 

Čeština a její krásy

Čeština je slovanský, krásný, melodický i logický jazyk. Zároveň je komplexní a bohatá. Poměrně i originální – stačí se podívat na názvy měsíců, které u nás vznikaly ve spojitosti s přírodou. Diakritika, skloňování jmen či časování sloves zamotá hlavu mnohdy i samotným Čechům. Není tedy divu, že učící se cizinci potřebují většinou více času, aby naši krásnou řeč bezchybně zvládli.

Nejvíce se česky učí v České republice, jelikož se sem „Nečeši“ přestěhovali, šli za prací, studiem či partnerem. Jiní rádi cestují, mají rádi výzvy a v Česku se, někdy i na trvalo, usadí. Zajímají se o českou historii i kulturu.
Jelikož on-line výuka poskytuje možnosti spojit se odkudkoli, využívají tuto variantu i cizinci, kteří se na cestu do Česka teprve chystají.

 

Čeština – naučím se ji?

Každý student je specifický a originální člověk a pro naučení potřebuje svůj čas i tempo.

Ale nemusíte se, milí zájemci o češtinu, obávat – rádi vám ve Slůněti pomůžeme! Kontaktujte ještě dnes nejbližší pobočku a objednejte si kurzy češtiny, korekturu češtiny nebo překlad do češtiny.

 

A aby vám neutekla žádná novinky, sledujte nás na našem LinkedInu.

Co je u nás nového

Jazyková škola – jak správně vybrat?

27.5.2024

Výběr jazykové školy je důležitým krokem při rozhodnutí, jak zajistit lepší rozvoj svůj anebo vašich zaměstnanců. V následujících částech vám poskytneme užitečné tipy a...

Zobrazit celý článek

Intenzivní crash kurzy

22.5.2024

Letní prázdniny jako příležitost: Zlepšete své jazykové dovednosti s intenzivními crash kurzy!   Využijte tento čas k rychlému pokroku ve studiu cizího jazyka prostřednictvím...

Zobrazit celý článek

Mistrovství světa v ledním hokeji

20.5.2024

Jak jste asi všichni zaznamenali, letos se v Česku již po jedenácté pořádá Mistrovství světa v ledním hokeji. Slůně by vám proto rádo ukázalo tuto sportovní událost v jiném...

Zobrazit celý článek