Čeština

Čeština a složitý jazyk?

Je český jazyk neboli čeština jedním z nejsložitějších jazyků na světě? Možná ano, možná ne.

Když někteří cizinci srovnávají češtinu se svou mateřštinou, vidí rozdílnosti. Každopádně když se česky učí Ukrajinec, dosahuje rychlejších výsledků, než když se česky učí třeba Mexičanka. Což jednoznačně souvisí s jejich mateřskými jazyky, které jsou nám buď blíže nebo ne.

 

Čeština a její krásy

Čeština je slovanský, krásný, melodický i logický jazyk. Zároveň je komplexní a bohatá. Poměrně i originální – stačí se podívat na názvy měsíců, které u nás vznikaly ve spojitosti s přírodou. Diakritika, skloňování jmen či časování sloves zamotá hlavu mnohdy i samotným Čechům. Není tedy divu, že učící se cizinci potřebují většinou více času, aby naši krásnou řeč bezchybně zvládli.

Nejvíce se česky učí v České republice, jelikož se sem „Nečeši“ přestěhovali, šli za prací, studiem či partnerem. Jiní rádi cestují, mají rádi výzvy a v Česku se, někdy i na trvalo, usadí. Zajímají se o českou historii i kulturu.
Jelikož on-line výuka poskytuje možnosti spojit se odkudkoli, využívají tuto variantu i cizinci, kteří se na cestu do Česka teprve chystají.

 

Čeština – naučím se ji?

Každý student je specifický a originální člověk a pro naučení potřebuje svůj čas i tempo.

Ale nemusíte se, milí zájemci o češtinu, obávat – rádi vám ve Slůněti pomůžeme! Kontaktujte ještě dnes nejbližší pobočku a objednejte si kurzy češtiny, korekturu češtiny nebo překlad do češtiny.

 

A aby vám neutekla žádná novinky, sledujte nás na našem LinkedInu.

Co je u nás nového

Vánoční cesta kolem světa

8.12.2023

Spolu s vánoční pohodou vás zveme na vánoční cestu poznání. Vánoční cesta kolem světa: pojďme se společně podívat na různorodost vánočních tradic, které odrážejí kulturu a...

Zobrazit celý článek

Optimalizujte si daňový základ za rok 2023

7.12.2023

Do 15. ledna 2024 to stihnete! Optimalizujte si daňový základ za rok 2023! Přemýšlejte nad touto možností již teď.   Nechcete platit daně? Chcete snížit daňovou povinnost?...

Zobrazit celý článek

Španělština

4.12.2023

¿HABLA USTED ESPAÑOL? Španělština je druhý nejpoužívanější jazyk na celém světě. Podle španělského Institutu Cervantes mluví španělsky více než 591 milionů lidí, z nichž...

Zobrazit celý článek