Čeština

Čeština a složitý jazyk?

Je český jazyk neboli čeština jedním z nejsložitějších jazyků na světě? Možná ano, možná ne.

Když někteří cizinci srovnávají češtinu se svou mateřštinou, vidí rozdílnosti. Každopádně když se česky učí Ukrajinec, dosahuje rychlejších výsledků, než když se česky učí třeba Mexičanka. Což jednoznačně souvisí s jejich mateřskými jazyky, které jsou nám buď blíže nebo ne.

 

Čeština a její krásy

Čeština je slovanský, krásný, melodický i logický jazyk. Zároveň je komplexní a bohatá. Poměrně i originální – stačí se podívat na názvy měsíců, které u nás vznikaly ve spojitosti s přírodou. Diakritika, skloňování jmen či časování sloves zamotá hlavu mnohdy i samotným Čechům. Není tedy divu, že učící se cizinci potřebují většinou více času, aby naši krásnou řeč bezchybně zvládli.

Nejvíce se česky učí v České republice, jelikož se sem „Nečeši“ přestěhovali, šli za prací, studiem či partnerem. Jiní rádi cestují, mají rádi výzvy a v Česku se, někdy i na trvalo, usadí. Zajímají se o českou historii i kulturu.
Jelikož on-line výuka poskytuje možnosti spojit se odkudkoli, využívají tuto variantu i cizinci, kteří se na cestu do Česka teprve chystají.

 

Čeština – naučím se ji?

Každý student je specifický a originální člověk a pro naučení potřebuje svůj čas i tempo.

Ale nemusíte se, milí zájemci o češtinu, obávat – rádi vám ve Slůněti pomůžeme! Kontaktujte ještě dnes nejbližší pobočku a objednejte si kurzy češtiny, korekturu češtiny nebo překlad do češtiny.

 

A aby vám neutekla žádná novinky, sledujte nás na našem LinkedInu.

Co je u nás nového

Den rozvoje a vzdělávání dospělých

29.5.2023

Věděli jste, že 5. června slavíme Den rozvoje a vzdělávání dospělých? Vzdělání je neocenitelné v každém věku, a právě tento den se zaměřuje na představení možností dalšího...

Zobrazit celý článek

Elektronické soudní překlady

26.5.2023

Elektronické soudní překlady máme v naší nabídce už delší dobu, rádi bychom vám tedy o nich řekli něco bližšího a rozšířili tak o těchto překladech povědomí. Dne...

Zobrazit celý článek

Něco málo o chorvatštině

23.5.2023

Blíží se prázdniny a čas letních dovolených. Mnozí už určitě přemýšlí, kam se letos vydají na dovolenou. Někteří preferují zahraniční destinace a jiní zase rádi výletují po...

Zobrazit celý článek