Tipy pro studium

Pro Vaši inspiraci přicházíme s několika návrhy a tipy, jak využít výuku cizího jazyka co nejlépe:

Buďte aktivní:

Výuka bude pro Vás i ostatní zúčastněné jistě zajímavější, když se aktivně zapojíte do jejího průběhu. Velmi aktivní student typu „Hujera“ většinou při studiu dosáhne nejlepších výsledků.

 

Pokud něčemu nerozumíte, ptejte se:

Ostýcháte se na něco zeptat, protože to dle Vašeho názoru ostatní studenti již vědí a vy ještě ne? Je velmi pravděpodobné, že ostatní to naopak chtějí také vědět a pro ty, kteří to již ví, se bude jednat o opakování, které je, jak všichni víme, matkou moudrosti.

 

Snažte se při výuce co nejvíce mluvit v cílovém jazyce:

Zkuste se naučit v cizím jazyce myslet, i při běžných situacích jako je například hledání toalet.

 

Dělejte si poznámky:

Doporučujeme si při výuce stručně a jasně zaznamenávat myšlenky, postřehy a nápady. Při přípravě na další lekci se Vám budou jistě hodit.

 

Pište si nová slovíčka:

V danou chvíli si je pamatujete, ale za hodinu už je vědět nemusíte. Zapisování slovíček je účinnou metodou pro jejich učení. Zajímavé je psát si nová slovíčka na kartičky a rozdělovat do dvou kategorií – v první slovíčka, která jste si ještě nezapamatovali a ve druhé ta, která již znáte a dokážete je aktivně používat. Občas vzít do ruky i známá slova pro ověření toho, že je stále ovládáte.

 

Vyjádřete svůj názor při konverzaci a vyslechněte názory ostatních:

Nebojte se při výuce vyjádřit svůj názor a naslouchejte názorům ostatních, protože pro Vás mohou být přínosné a inspirující.

Co je u nás nového

Překlady v pondělí 4. července fungují

3.7.2022

Překlady v pondělí 4. července fungují na emailu preklady@slune.cz a na telefonu 777 758 633. Ráda se vám bude věnovat naše kolegyně Michaela Ondračková. Ve úterý 5.7. a ve středu...

Zobrazit celý článek

SPOJTE BUSINESS SE ZÁBAVOU

29.6.2022

14 témat specializovaných kurzů v cizích jazycích (nebo v ČJ) aneb SPOJTE BUSINESS SE ZÁBAVOU Nabídku si můžete stáhnout ZDE: Spojte BUSINESS se ZÁBAVOU nebo pokračujte ve...

Zobrazit celý článek

Slůněcí léto

24.6.2022

Nabídka lidem a firmám, kteří se chtějí / potřebují učit přes léto ... Slůněcí léto Chcete efektivně využít léto a posunout se v jazyce? Plánujete… zlepšit své...

Zobrazit celý článek