Tipy pro studium

Pro Vaši inspiraci přicházíme s několika návrhy a tipy, jak využít výuku cizího jazyka co nejlépe:

Buďte aktivní:

Výuka bude pro Vás i ostatní zúčastněné jistě zajímavější, když se aktivně zapojíte do jejího průběhu. Velmi aktivní student typu „Hujera“ většinou při studiu dosáhne nejlepších výsledků.

 

Pokud něčemu nerozumíte, ptejte se:

Ostýcháte se na něco zeptat, protože to dle Vašeho názoru ostatní studenti již vědí a vy ještě ne? Je velmi pravděpodobné, že ostatní to naopak chtějí také vědět a pro ty, kteří to již ví, se bude jednat o opakování, které je, jak všichni víme, matkou moudrosti.

 

Snažte se při výuce co nejvíce mluvit v cílovém jazyce:

Zkuste se naučit v cizím jazyce myslet, i při běžných situacích jako je například hledání toalet.

 

Dělejte si poznámky:

Doporučujeme si při výuce stručně a jasně zaznamenávat myšlenky, postřehy a nápady. Při přípravě na další lekci se Vám budou jistě hodit.

 

Pište si nová slovíčka:

V danou chvíli si je pamatujete, ale za hodinu už je vědět nemusíte. Zapisování slovíček je účinnou metodou pro jejich učení. Zajímavé je psát si nová slovíčka na kartičky a rozdělovat do dvou kategorií – v první slovíčka, která jste si ještě nezapamatovali a ve druhé ta, která již znáte a dokážete je aktivně používat. Občas vzít do ruky i známá slova pro ověření toho, že je stále ovládáte.

 

Vyjádřete svůj názor při konverzaci a vyslechněte názory ostatních:

Nebojte se při výuce vyjádřit svůj názor a naslouchejte názorům ostatních, protože pro Vás mohou být přínosné a inspirující.

Co je u nás nového

TELEFONOVÁNÍ JE HRA

26.9.2023

Změňte svůj pohled na telefonování s naším novým workshopem "TELEFONOVÁNÍ JE HRA"! Představujeme vám inovativní a zábavný způsob, jak zlepšit své dovednosti v telefonní...

Zobrazit celý článek

Úsměv otevírá dveře

25.9.2023

Můžeme říct, že lidi všech národností, ras i vyznání nejvíce spojuje úsměv a humor. Úsměv má zvláštní sílu při seznamování, jednání i hovorech. Je nejlepším receptem na...

Zobrazit celý článek

Kreativní vouchery

20.9.2023

Kreativní vouchery V rámci povinné publicity, zveřejňujeme informace o Kreativních voucherech - viz. obrázek. Další informace zde:...

Zobrazit celý článek