Tipy pro studium

Pro Vaši inspiraci přicházíme s několika návrhy a tipy, jak využít výuku cizího jazyka co nejlépe:

Buďte aktivní:

Výuka bude pro Vás i ostatní zúčastněné jistě zajímavější, když se aktivně zapojíte do jejího průběhu. Velmi aktivní student typu „Hujera“ většinou při studiu dosáhne nejlepších výsledků.

 

Pokud něčemu nerozumíte, ptejte se:

Ostýcháte se na něco zeptat, protože to dle Vašeho názoru ostatní studenti již vědí a vy ještě ne? Je velmi pravděpodobné, že ostatní to naopak chtějí také vědět a pro ty, kteří to již ví, se bude jednat o opakování, které je, jak všichni víme, matkou moudrosti.

 

Snažte se při výuce co nejvíce mluvit v cílovém jazyce:

Zkuste se naučit v cizím jazyce myslet, i při běžných situacích jako je například hledání toalet.

 

Dělejte si poznámky:

Doporučujeme si při výuce stručně a jasně zaznamenávat myšlenky, postřehy a nápady. Při přípravě na další lekci se Vám budou jistě hodit.

 

Pište si nová slovíčka:

V danou chvíli si je pamatujete, ale za hodinu už je vědět nemusíte. Zapisování slovíček je účinnou metodou pro jejich učení. Zajímavé je psát si nová slovíčka na kartičky a rozdělovat do dvou kategorií – v první slovíčka, která jste si ještě nezapamatovali a ve druhé ta, která již znáte a dokážete je aktivně používat. Občas vzít do ruky i známá slova pro ověření toho, že je stále ovládáte.

 

Vyjádřete svůj názor při konverzaci a vyslechněte názory ostatních:

Nebojte se při výuce vyjádřit svůj názor a naslouchejte názorům ostatních, protože pro Vás mohou být přínosné a inspirující.

Co je u nás nového

Rétorika je umění mluvit: ochutnávka pro vás

28.11.2022

Od prosince 2021 pro vás pravidelně připravujeme ochutnávku našeho populárního kurzu: rétorická klouzačka. (termíny níže) Našimi ochutnávkami již prošlo více než 128 zájemců!...

Zobrazit celý článek

Listopad ve znamení knírů

25.11.2022

Možná jste si všimli, že se v průběhu listopadu vaším městem prohání „kníraté“ tramvaje či autobusy, a považovali jste to za nějaký žert. Nebo jste narazili na slovo...

Zobrazit celý článek

Optimalizujte si daňový základ za rok 2022

20.11.2022

Do 15. ledna 2023 si můžete optimalizovat daňový základ za rok 2022! Přemýšlejte nad touto možností již teď.   Nechcete platit daně? Chcete snížit daňovou...

Zobrazit celý článek