Kurzy měkkých dovedností – jak nám mohou pomoci?

Kurzy měkkých dovedností jsou zaměřené na rozvoj osobnosti a mezilidských vztahů. Cílem je také zlepšit komunikaci, spolupráci, vyjednávání, obchodní a prodejní dovednosti, sebeprezentaci, time management a další dovednosti, které jsou užitečné v práci i v osobním životě.

Kurzy měkkých dovedností vám pomohou lépe využít vaše silné stránky a rozvinout je. Například introverti se naučí lépe komunikovat a spolupracovat s ostatními, zatímco extroverti se naučí lépe naslouchat a zvládat samostatnou práci. Každý typ osobnosti má své přednosti, které mohou dále rozvíjet.

Účast na kurzech měkkých dovedností vám může pomoci vyniknout mezi ostatními. Naučíte se lépe prezentovat své nápady, mluvit před lidmi sebevědomě a přesvědčivě. Také se naučíte aktivně naslouchat, ptát se a zapojovat ostatní do diskuze. Získáte dovednosti, které vám pomohou efektivně vyjednávat a prosazovat své zájmy v rámci týmu.

 

Pro vaši představu stručně uvádíme, co všechno se můžete na kurzu měkkých dovedností naučit:

  • Komunikace: Jak efektivně komunikovat s ostatními, písemně i ústně.
  • Řešení problémů: Jak identifikovat a řešit problémy.
  • Týmová práce: Jak efektivně spolupracovat s ostatními.
  • Vedení: Jak ostatní vést a motivovat je.
  • Kritické myšlení: Jak kriticky vnímat informace a rozhodovat se.
  • Obchodní a prodejní dovednosti: Jak efektivně vést obchodní jednání, jak zvednou naše prodejní výsledky.

 

Pokud vás kurzy měkkých dovedností zaujaly a rozhodli jste se nějakého zúčastnit, máme pro vás několik důležitých tipů:

  • Vyberte si relevantní kurz zaměřený právě na ty dovednosti, které potřebujete a využijete v pracovním a/nebo osobním životě.
  • Buďte aktivní. Zapojujte se do diskuse, dělejte si poznámky a zkoušejte nové dovednosti. Jen tak z kurzu vytěžíte co nejvíce.
  • Buďte trpěliví. Rozvíjení měkkých dovedností nějakou dobu trvá. Neočekávejte, že změna přijde přes noc. Věnujte dost času tomu, abyste si nové dovednosti osvojili.

Kurzy měkkých dovedností jsou skvělou příležitostí k seberozvoji i cestou ke kariérnímu postupu. Pokud o jejich absolvování uvažujete, určitě vám doporučujeme je vyzkoušet. Možná budete sami překvapeni, kolik se toho naučíte.

 

Pro více informací se prosím s důvěrou obracejte na naše kolegyně:

Nabídku si můžete prohlédnou zde, rádi vám připravíme kurzy na míru.

Co je u nás nového

Pobočka Slůněte

26.2.2024

Pojďte dnes uhodnout české město, které je s námi spojeno: existujte tam totiž pobočka Slůněte.   Historie města Město bylo založeno na příkaz českého krále Václava II....

Zobrazit celý článek

Slůně vstupuje do éry umělé inteligence pro zvyšování kvality a urychlení procesu překladů

23.2.2024

Překladatelská agentura Slůně přichází s inovativním krokem směrem k modernímu překladatelství využívajícímu umělou inteligenci (AI), a začíná ve větší míře využívat...

Zobrazit celý článek

Život v zahraničí

18.2.2024

Život v zahraničí přináší do našich životů nové výzvy, ale také možnost objevovat různorodé kultury a obohacovat naši životní zkušenost. Jeden z klíčů k úspěšnému...

Zobrazit celý článek