Kurzy měkkých dovedností – jak nám mohou pomoci?

Kurzy měkkých dovedností jsou zaměřené na rozvoj osobnosti a mezilidských vztahů. Cílem je také zlepšit komunikaci, spolupráci, vyjednávání, obchodní a prodejní dovednosti, sebeprezentaci, time management a další dovednosti, které jsou užitečné v práci i v osobním životě.

Kurzy měkkých dovedností vám pomohou lépe využít vaše silné stránky a rozvinout je. Například introverti se naučí lépe komunikovat a spolupracovat s ostatními, zatímco extroverti se naučí lépe naslouchat a zvládat samostatnou práci. Každý typ osobnosti má své přednosti, které mohou dále rozvíjet.

Účast na kurzech měkkých dovedností vám může pomoci vyniknout mezi ostatními. Naučíte se lépe prezentovat své nápady, mluvit před lidmi sebevědomě a přesvědčivě. Také se naučíte aktivně naslouchat, ptát se a zapojovat ostatní do diskuze. Získáte dovednosti, které vám pomohou efektivně vyjednávat a prosazovat své zájmy v rámci týmu.

 

Pro vaši představu stručně uvádíme, co všechno se můžete na kurzu měkkých dovedností naučit:

  • Komunikace: Jak efektivně komunikovat s ostatními, písemně i ústně.
  • Řešení problémů: Jak identifikovat a řešit problémy.
  • Týmová práce: Jak efektivně spolupracovat s ostatními.
  • Vedení: Jak ostatní vést a motivovat je.
  • Kritické myšlení: Jak kriticky vnímat informace a rozhodovat se.
  • Obchodní a prodejní dovednosti: Jak efektivně vést obchodní jednání, jak zvednou naše prodejní výsledky.

 

Pokud vás kurzy měkkých dovedností zaujaly a rozhodli jste se nějakého zúčastnit, máme pro vás několik důležitých tipů:

  • Vyberte si relevantní kurz zaměřený právě na ty dovednosti, které potřebujete a využijete v pracovním a/nebo osobním životě.
  • Buďte aktivní. Zapojujte se do diskuse, dělejte si poznámky a zkoušejte nové dovednosti. Jen tak z kurzu vytěžíte co nejvíce.
  • Buďte trpěliví. Rozvíjení měkkých dovedností nějakou dobu trvá. Neočekávejte, že změna přijde přes noc. Věnujte dost času tomu, abyste si nové dovednosti osvojili.

Kurzy měkkých dovedností jsou skvělou příležitostí k seberozvoji i cestou ke kariérnímu postupu. Pokud o jejich absolvování uvažujete, určitě vám doporučujeme je vyzkoušet. Možná budete sami překvapeni, kolik se toho naučíte.

 

Pro více informací se prosím s důvěrou obracejte na naše kolegyně:

Nabídku si můžete prohlédnou zde, rádi vám připravíme kurzy na míru.

Co je u nás nového

Pozvěte nás do výběrového řízení

19.6.2024

Organizujete výběrové řízení na: firemní jazykovou výuku? překladatelské služby? tlumočnického služby? kurzy měkkých dovedností?   Pozvěte nás do...

Zobrazit celý článek

Světový den hudby

17.6.2024

Oslava univerzálního jazyka, který nás spojuje   Každý rok 21. června se po celém světě slaví Světový den hudby, známý také jako Fête de la Musique. Tento den je věnován...

Zobrazit celý článek

Albánština: Probuďte v sobě dobrodruha

13.6.2024

Albánie: Za tajemstvím orlů a fascinujícího jazyka   S blížícím se létem všichni určitě čím dál tím víc myslíme na slunečnou dovolenou, teplo a moře. Proto bychom Vám...

Zobrazit celý článek