Elektronické soudní překlady

Elektronické soudní překlady máme v naší nabídce už delší dobu, rádi bychom vám tedy o nich řekli něco bližšího a rozšířili tak o těchto překladech povědomí.

Dne 01.01.2021 vstoupil v platnost zákon č. 324/2019 Sb., o soudních tlumočnících a soudních překladatelích – soudní překladatelé jsou od tohoto data oprávnění vyhotovovat překlady v elektronické podobě s časovým razítkem.

 

Co byste o elektronických soudních překladech měli vědět?

Elektronický soudní překlad se skládá ze stejných částí jako ten tištěný – z originálu následovaného překladem a doložkou soudního překladatele. Celý dokument je pak opatřen elektronickým podpisem a časovým razítkem.

Platnost takto ověřeného dokumentu je závislá na platnosti připojeného časového razítka. Maximální možná platnost časového razítka je v současnosti 5 let. Po uplynutí platnosti je možné nechat si elektronický překlad obnovit.

Formát elektronického soudního překladu je vždy PDF/A, což je formát stanovený zákonem.

Soudní překlad v elektronické podobě lze konvertovat do tištěné podoby, a to na pobočkách České pošty.

 

Jak překlad probíhá?

Získání soudně ověřeného překladu nikdy nebylo jednodušší. Požadovaný dokument nám zašlete e-mailem, my zajistíme jeho překlad a elektronické ověření a zašleme vám jej zpět e-mailem. Vše lze tedy řešit z pohodlí vašeho domova, a to se značnou časovou úsporou.

 

Výhody elektronických soudních překladů

  • Ušetříte si minimálně 2 cesty na pobočku
  • Celý úkon je rychlejší
  • Máte neomezený počet digitálních kopií
  • Překlad je bezpečný, nelze do něj zasahovat

 

Nevýhody elektronických soudních překladů

  • Platnost je časově omezená na 5 let
  • Ne všechny úřady zatím elektronické soudní překlady akceptují

 

Pokud byste tuto službu rádi využili, neváhejte se obrátit na naše překladatelské oddělení, kde vám rádi pomůžeme.

Co je u nás nového

On-line výuka a samostudium

22.3.2023

Doba koronaviru toho hodně změnila a jazyková výuka nebyla výjimkou. Prezenční forma najednou nebyla možná a jedinou možností, jak ve studiu pokračovat, bylo přejít do on-line...

Zobrazit celý článek

Ochutnávka soft skills worshopů zdarma

20.3.2023

Pravidelně pro vás připravujeme ochutnávku našich populárních workshopů soft skills: Rétorická klouzačka (on-line a/nebo prezenčně v Ostravě) Jak vytvořit sexy prezentace (v...

Zobrazit celý článek

Lotyština

16.3.2023

Pokud patříte mezi ty, kteří si pletou lotyštinu a litevštinu, čemuž moc nepomáhají jejich anglické názvy Latvian (lotyština) a Lithuaninan (litevština), určitě nejste jediní....

Zobrazit celý článek