Dospělý člověk se nenaučí cizí jazyk

… Opravdu? Věříte tomu, že se dospělý člověk nenaučí cizí jazyk?

Někteří lidé se zvládají domluvit jedním, dvěma i více cizími jazyky. Jiní se stěží domluví česky a po paměti loví anglické či německé slovíčko, které utkvělo v hlavě ještě ze školy.

Pouze 40 % světové populace je monolingvní (mluví pouze jedním jazykem), 43 % je bilingvních (schopnost mluvit dvěma jazyky), 13 % je trojjazyčných (hovoří plynule třemi jazyky), 3 % jsou vícejazyční (hovoří čtyřmi jazyky) a pouze 1 % jsou polygloti (člověk, který mluví pěti nebo více jazyky).

Cizí jazyky jsou branou do světa, co si budeme povídat. Ale co dělat, když už dávno do školy nechodíme? Má cenu se nějaký cizí jazyk vůbec začít učit?

A znáte tvrzení, že lze studovat pouze v mládí a později člověk ztrácí schopnost se učit?

Tak na to zapomeňte!

V poslední době došlo v metodice výuky k radikálnímu rozvoji! Nové metody, v čele s komunikativní metodou, umožňují efektivní studium jazyka v kterémkoli věku.

Ve Slůněti vás o tom přesvědčíme a naučíme vás cizí jazyk, který se vám libí nebo který využijete třeba na cestách, výletech či dovolených nebo jen proto, abyste rozuměli nejen dnešní mladé generaci.

Protože: Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem!

Co je u nás nového

On-line výuka a samostudium

24.3.2023

Doba koronaviru toho hodně změnila a jazyková výuka nebyla výjimkou. Prezenční forma najednou nebyla možná a jedinou možností, jak ve studiu pokračovat, bylo přejít do on-line...

Zobrazit celý článek

Ochutnávka soft skills worshopů zdarma

20.3.2023

Pravidelně pro vás připravujeme ochutnávku našich populárních workshopů soft skills: Rétorická klouzačka (on-line a/nebo prezenčně v Ostravě) Jak vytvořit sexy prezentace (v...

Zobrazit celý článek

Lotyština

16.3.2023

Pokud patříte mezi ty, kteří si pletou lotyštinu a litevštinu, čemuž moc nepomáhají jejich anglické názvy Latvian (lotyština) a Lithuaninan (litevština), určitě nejste jediní....

Zobrazit celý článek