Dospělý člověk se nenaučí cizí jazyk

… Opravdu? Věříte tomu, že se dospělý člověk nenaučí cizí jazyk?

Někteří lidé se zvládají domluvit jedním, dvěma i více cizími jazyky. Jiní se stěží domluví česky a po paměti loví anglické či německé slovíčko, které utkvělo v hlavě ještě ze školy.

Pouze 40 % světové populace je monolingvní (mluví pouze jedním jazykem), 43 % je bilingvních (schopnost mluvit dvěma jazyky), 13 % je trojjazyčných (hovoří plynule třemi jazyky), 3 % jsou vícejazyční (hovoří čtyřmi jazyky) a pouze 1 % jsou polygloti (člověk, který mluví pěti nebo více jazyky).

Cizí jazyky jsou branou do světa, co si budeme povídat. Ale co dělat, když už dávno do školy nechodíme? Má cenu se nějaký cizí jazyk vůbec začít učit?

A znáte tvrzení, že lze studovat pouze v mládí a později člověk ztrácí schopnost se učit?

Tak na to zapomeňte!

V poslední době došlo v metodice výuky k radikálnímu rozvoji! Nové metody, v čele s komunikativní metodou, umožňují efektivní studium jazyka v kterémkoli věku.

Ve Slůněti vás o tom přesvědčíme a naučíme vás cizí jazyk, který se vám libí nebo který využijete třeba na cestách, výletech či dovolených nebo jen proto, abyste rozuměli nejen dnešní mladé generaci.

Protože: Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem!

Co je u nás nového

Rétorika je umění mluvit: ochutnávka pro vás

28.11.2022

Od prosince 2021 pro vás pravidelně připravujeme ochutnávku našeho populárního kurzu: rétorická klouzačka. (termíny níže) Našimi ochutnávkami již prošlo více než 128 zájemců!...

Zobrazit celý článek

Listopad ve znamení knírů

25.11.2022

Možná jste si všimli, že se v průběhu listopadu vaším městem prohání „kníraté“ tramvaje či autobusy, a považovali jste to za nějaký žert. Nebo jste narazili na slovo...

Zobrazit celý článek

Optimalizujte si daňový základ za rok 2022

20.11.2022

Do 15. ledna 2023 si můžete optimalizovat daňový základ za rok 2022! Přemýšlejte nad touto možností již teď.   Nechcete platit daně? Chcete snížit daňovou...

Zobrazit celý článek