Dospělý člověk se nenaučí cizí jazyk

… Opravdu? Věříte tomu, že se dospělý člověk nenaučí cizí jazyk?

Někteří lidé se zvládají domluvit jedním, dvěma i více cizími jazyky. Jiní se stěží domluví česky a po paměti loví anglické či německé slovíčko, které utkvělo v hlavě ještě ze školy.

Pouze 40 % světové populace je monolingvní (mluví pouze jedním jazykem), 43 % je bilingvních (schopnost mluvit dvěma jazyky), 13 % je trojjazyčných (hovoří plynule třemi jazyky), 3 % jsou vícejazyční (hovoří čtyřmi jazyky) a pouze 1 % jsou polygloti (člověk, který mluví pěti nebo více jazyky).

Cizí jazyky jsou branou do světa, co si budeme povídat. Ale co dělat, když už dávno do školy nechodíme? Má cenu se nějaký cizí jazyk vůbec začít učit?

A znáte tvrzení, že lze studovat pouze v mládí a později člověk ztrácí schopnost se učit?

Tak na to zapomeňte!

V poslední době došlo v metodice výuky k radikálnímu rozvoji! Nové metody, v čele s komunikativní metodou, umožňují efektivní studium jazyka v kterémkoli věku.

Ve Slůněti vás o tom přesvědčíme a naučíme vás cizí jazyk, který se vám libí nebo který využijete třeba na cestách, výletech či dovolených nebo jen proto, abyste rozuměli nejen dnešní mladé generaci.

Protože: Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem!

Co je u nás nového

Jazykový certifikát Pipplet

16.4.2024

Jazykový certifikát Pipplet: Otevřete si dveře do světa za pouhou hodinu! Hledáte rychlý, pohodlný a flexibilní způsob, jak získat mezinárodně uznávaný jazykový certifikát? Pak je...

Zobrazit celý článek

Umělá inteligence v překladech: Praktický průvodce pro firmy

10.4.2024

Již začátkem tohoto roku jsme informovali, že ve Slůněti jdeme s dobou. Plánujeme tudíž při práci s překlady ve větší míře využívat nástroje umělé inteligence (AI). Tím budeme...

Zobrazit celý článek

Den vzdělanosti

8.4.2024

7. dubna: Den vzdělanosti Víte, co se slaví 7.dubna? Ano, máme tu Den vzdělanosti! A co to vlastně ten Den vzdělanosti znamená? Připomínáme si, že vzdělání není jen o tom, že...

Zobrazit celý článek