Mezinárodní den španělštiny

Mezinárodní den španělštiny

Mezinárodní den španělštiny, slavený každoročně 23. dubna, je oslavou bohaté historie, globálního vlivu a kulturní rozmanitosti španělského jazyka. Tento den, stanovený Organizací spojených národů v roce 2010, slouží jako platforma pro propagaci španělštiny a uznání její důležité role v propojení lidí z celého světa.

 

Historie a význam:

Datum 23. dubna bylo zvoleno záměrně. Toho dne byl pochován Miguel de Cervantes (celým jménem Miguel de Cervantes Saavedra), autor Dona Quijota, který je považován za jednoho z největších literárních géniů Španělska a španělsky mluvícího světa. Cervantes zemřel 22. dubna 1616 v Madridu. Přesto jeho odkaz žije dál v jeho nesmrtelných dílech, která inspirovala a ovlivnila generace čtenářů po celém světě. Zajímavé je, že ve stejný den zemřel i William Shakespeare, a proto se 23. dubna slaví také Den anglického jazyka.

 

Oslavy po celém světě:

Mezinárodní den španělštiny se slaví rozmanitě v zemích španělsky hovořících i mimo ně. Konají se různé akce a události, které zdůrazňují krásu a bohatost španělského jazyka a kultury. Mezi ně patří:

  • Literární festivaly: Pořádají se čtení z děl slavných španělských autorů, diskuse o literatuře a setkání s autory, čímž se oslavuje literární dědictví španělsky hovořících zemí.
  • Jazykové workshopy: Nabízí se kurzy španělštiny pro všechny úrovně, od začátečníků až po pokročilé, doplněné o zábavné výukové hry a soutěže, které usnadňují a zpestřují studium jazyka.
  • Kulturní události: Filmové projekce, divadelní představení, koncerty a výstavy představují pestrou škálu španělské kultury a umění, čímž obohacují zážitky a otevírají okno do fascinujícího světa španělsky hovořících zemí.

 

Důležitost španělštiny v dnešním světě:

Španělština je s více než 450 miliony rodilých mluvčích druhým nejrozšířenějším mateřským jazykem na světě. Je také oficiálním jazykem ve 20 zemích. Její globální vliv se projevuje v oblasti obchodu, politiky, vzdělávání a médií. Učení se španělštiny otevírá dveře k novým kariérním možnostem, kulturním zážitkům a hlubšímu pochopení rozmanitého světa.

 

Naučte se také španělsky!

Mezinárodní den španělštiny je důležitou událostí, která zdůrazňuje krásu a význam španělského jazyka a kultury. Nabízí nám příležitost oslavit bohaté literární dědictví, propojit se s lidmi z celého světa a prohloubit si znalosti o fascinujících zemích a kulturách, kde se španělština používá. Ať už se chcete naučit španělštinu, prohloubit si své jazykové znalosti nebo si jednoduše užít den plný kulturních zážitků, Mezinárodní den španělštiny je ideální příležitostí k tomu, abyste se ponořili do světa španělsky hovořících zemí a objevili jejich bohatou historii, tradice a krásu.

 

Španělštině jsme se věnovali před pár měsíci. Pokud byste se chtěli dozvědět více o samotném španělském jazyce, můžete si přečíst také tento článek.

 

Máte zájem se španělštinu naučit nebo jenom potřebujete něco přeložit? Neváhejte a obraťte se na nás. Jsme tu pro vás!

 

Co je u nás nového

Jazyková škola – jak správně vybrat?

27.5.2024

Výběr jazykové školy je důležitým krokem při rozhodnutí, jak zajistit lepší rozvoj svůj anebo vašich zaměstnanců. V následujících částech vám poskytneme užitečné tipy a...

Zobrazit celý článek

Intenzivní crash kurzy

22.5.2024

Letní prázdniny jako příležitost: Zlepšete své jazykové dovednosti s intenzivními crash kurzy!   Využijte tento čas k rychlému pokroku ve studiu cizího jazyka prostřednictvím...

Zobrazit celý článek

Mistrovství světa v ledním hokeji

20.5.2024

Jak jste asi všichni zaznamenali, letos se v Česku již po jedenácté pořádá Mistrovství světa v ledním hokeji. Slůně by vám proto rádo ukázalo tuto sportovní událost v jiném...

Zobrazit celý článek