Předsevzetí v novém roce

S novým rokem se otevírá možnost pro nové začátky a osobní růst. I když jsme již v novém roce, předsevzetí mohou kdykoliv posloužit jako motivační průvodce k pozitivním změnám: předsevzetí v novém roce!

Předsevzetí označuje nějaké rozhodnutí, které je stanoveno dopředu a my usilujeme o jeho naplnění, je to tedy něco, co máme před sebou. Proč si jej lidé dávají a proč k tomu většinou volí zrovna přelom roku? Protože člověk je přirozeně tvor rituální a je zvyklý uzavírat a začínat nové cykly. S každým koncem něco nového začíná.

Jednou z oblastí, ve které bychom si mohli dát předsevzetí je osobní rozvoj a vzdělávání. U nás, ve Slůněti, máme na mysli hlavně vzdělání jazykové, které bývá jedním z nejčastějších. Právě znalost cizích jazyků přitom může člověku přinést mnoho benefitů, mimo jiné kvalitnější uplatnění na trhu práce i skvělý trénink mozku.

 

A jestli máme nějaké rady pro dodržení?

  1. Na počátku byste se měli zamyslet, co chcete umět a kolik času jste ochotni tomu věnovat: například že se budete jazyku věnovat dvakrát týdně šedesát minut, a to v pondělí a ve středu, je lepší než si jen říci, že se prostě budete častěji učit.
  2. Stanovte si konkrétní jazykové cíle: zaměřte se na realistické a měřitelné cíle. Například, že po půlročním studiu si během letní dovolené objednáte sami v restauraci.
  3. Držte se původního plánu: nevynechávejte lekce z nahodilých důvodů. Nevymlouvejte se, že Vás trochu bolí hlava, že se Vám nechce, že jste unavený nebo že to nemá cenu.

Pamatujte si, že i malé změny mohou mít velký dopad. Věříme, že každý malý krok povede k větší jazykové dovednosti.

Přejeme vám radostný a plodný rok 2024 plný osobního rozvoje, jazykových úspěchů a třeba i nových přátelství v cizojazyčném prostředí!

Co je u nás nového

Pozvěte nás do výběrového řízení

19.6.2024

Organizujete výběrové řízení na: firemní jazykovou výuku? překladatelské služby? tlumočnického služby? kurzy měkkých dovedností?   Pozvěte nás do...

Zobrazit celý článek

Světový den hudby

17.6.2024

Oslava univerzálního jazyka, který nás spojuje   Každý rok 21. června se po celém světě slaví Světový den hudby, známý také jako Fête de la Musique. Tento den je věnován...

Zobrazit celý článek

Albánština: Probuďte v sobě dobrodruha

13.6.2024

Albánie: Za tajemstvím orlů a fascinujícího jazyka   S blížícím se létem všichni určitě čím dál tím víc myslíme na slunečnou dovolenou, teplo a moře. Proto bychom Vám...

Zobrazit celý článek