Předsevzetí v novém roce

S novým rokem se otevírá možnost pro nové začátky a osobní růst. I když jsme již v novém roce, předsevzetí mohou kdykoliv posloužit jako motivační průvodce k pozitivním změnám: předsevzetí v novém roce!

Předsevzetí označuje nějaké rozhodnutí, které je stanoveno dopředu a my usilujeme o jeho naplnění, je to tedy něco, co máme před sebou. Proč si jej lidé dávají a proč k tomu většinou volí zrovna přelom roku? Protože člověk je přirozeně tvor rituální a je zvyklý uzavírat a začínat nové cykly. S každým koncem něco nového začíná.

Jednou z oblastí, ve které bychom si mohli dát předsevzetí je osobní rozvoj a vzdělávání. U nás, ve Slůněti, máme na mysli hlavně vzdělání jazykové, které bývá jedním z nejčastějších. Právě znalost cizích jazyků přitom může člověku přinést mnoho benefitů, mimo jiné kvalitnější uplatnění na trhu práce i skvělý trénink mozku.

 

A jestli máme nějaké rady pro dodržení?

  1. Na počátku byste se měli zamyslet, co chcete umět a kolik času jste ochotni tomu věnovat: například že se budete jazyku věnovat dvakrát týdně šedesát minut, a to v pondělí a ve středu, je lepší než si jen říci, že se prostě budete častěji učit.
  2. Stanovte si konkrétní jazykové cíle: zaměřte se na realistické a měřitelné cíle. Například, že po půlročním studiu si během letní dovolené objednáte sami v restauraci.
  3. Držte se původního plánu: nevynechávejte lekce z nahodilých důvodů. Nevymlouvejte se, že Vás trochu bolí hlava, že se Vám nechce, že jste unavený nebo že to nemá cenu.

Pamatujte si, že i malé změny mohou mít velký dopad. Věříme, že každý malý krok povede k větší jazykové dovednosti.

Přejeme vám radostný a plodný rok 2024 plný osobního rozvoje, jazykových úspěchů a třeba i nových přátelství v cizojazyčném prostředí!

Co je u nás nového

Pobočka Slůněte

26.2.2024

Pojďte dnes uhodnout české město, které je s námi spojeno: existujte tam totiž pobočka Slůněte.   Historie města Město bylo založeno na příkaz českého krále Václava II....

Zobrazit celý článek

Slůně vstupuje do éry umělé inteligence pro zvyšování kvality a urychlení procesu překladů

23.2.2024

Překladatelská agentura Slůně přichází s inovativním krokem směrem k modernímu překladatelství využívajícímu umělou inteligenci (AI), a začíná ve větší míře využívat...

Zobrazit celý článek

Život v zahraničí

18.2.2024

Život v zahraničí přináší do našich životů nové výzvy, ale také možnost objevovat různorodé kultury a obohacovat naši životní zkušenost. Jeden z klíčů k úspěšnému...

Zobrazit celý článek