Nárůst tlumočení

Za posledních několik měsíců vidíme velký nárůst poptávek našich klientů na tlumočení. V různých jazycích, na různě dlouhou dobu, a v různých lokalitách.

Aktuálně pracujeme na zakázce pro českého klienta, pro kterého tlumočíme mimo území ČR, po dobu 6-7 měsíců. Další podobná zakázka je ve fázi ladění smluvních detailů.

 

Obory, které tlumočíme

Získáváme zakázky na tlumočení z různých oborů: strojírenství, energetika, výroba, zdravotnictví, personalistika, automotive či turistika. Jedna z posledních zajímavých zakázek bylo doprovodné tlumočení pro českou státní organizaci na podporu investic v ČR a potenciálního zahraničního investora, kdy jsme objížděli několik lokalit v ČR jako možné příjemce dané investice.

 

Lokality, kde tlumočíme

Realizujeme tlumočení od jedné hodiny až po celotýdenní tlumočení v různých místech České republiky a zahraničí: Kyjov, Ostrava, Brno, Plzeň, Praha, Německo, Holandsko, Polsko. Také jsme poslední dobou tlumočili on-line, což se stává běžným jevem.

 

Jazyky, ve kterých tlumočíme

Mezi nejžádanější jazyky se stále řadí anglický a německý jazyk, který následují holandština, ukrajinština, portugalština, polština, maďarština, italština. Jedna z posledních realizovaných poptávek byla brazilská portugalština pro plzeňského klienta.

Zajištujeme i technické vybavení potřebné k simultánnímu tlumočení. Vše se snažíme s klienty co nejdetailněji probrat a předejít tak možným problémům. Komunikovat a řešit situace obratem je náš standard, kterého se budeme snažit dosahovat i v roce 2023.

 

Překlady odborných textů

Kromě tlumočení Slůně – svět jazyků zajišťuje také kvalitní překlady odborných textů a soudních překladů ve velkých objemech do různých jazykových kombinací. Z těch méně obvyklých jazyků aktuálně například litevština, lotyština, bulharština, korejština a další.

Stejně tak jak jsme se poprali s rokem 2022, jsme se do roku 2023 pustili s velkou kuráží, odhodlaností, flexibilitou a snahou pomoci našim klientům vyřešit potřeby na poli tlumočení a překladů. Je pravda, že nárůst tlumočení nás příjemně překvapil!

 

Potřebujete tlumočení? Kontaktuje nás zde! Případně napište na tlumoceni@slune.cz.

Co je u nás nového

Jazykový certifikát Pipplet

16.4.2024

Jazykový certifikát Pipplet: Otevřete si dveře do světa za pouhou hodinu! Hledáte rychlý, pohodlný a flexibilní způsob, jak získat mezinárodně uznávaný jazykový certifikát? Pak je...

Zobrazit celý článek

Umělá inteligence v překladech: Praktický průvodce pro firmy

10.4.2024

Již začátkem tohoto roku jsme informovali, že ve Slůněti jdeme s dobou. Plánujeme tudíž při práci s překlady ve větší míře využívat nástroje umělé inteligence (AI). Tím budeme...

Zobrazit celý článek

Den vzdělanosti

8.4.2024

7. dubna: Den vzdělanosti Víte, co se slaví 7.dubna? Ano, máme tu Den vzdělanosti! A co to vlastně ten Den vzdělanosti znamená? Připomínáme si, že vzdělání není jen o tom, že...

Zobrazit celý článek