Nárůst tlumočení

Za posledních několik měsíců vidíme velký nárůst poptávek našich klientů na tlumočení. V různých jazycích, na různě dlouhou dobu, a v různých lokalitách.

Aktuálně pracujeme na zakázce pro českého klienta, pro kterého tlumočíme mimo území ČR, po dobu 6-7 měsíců. Další podobná zakázka je ve fázi ladění smluvních detailů.

 

Obory, které tlumočíme

Získáváme zakázky na tlumočení z různých oborů: strojírenství, energetika, výroba, zdravotnictví, personalistika, automotive či turistika. Jedna z posledních zajímavých zakázek bylo doprovodné tlumočení pro českou státní organizaci na podporu investic v ČR a potenciálního zahraničního investora, kdy jsme objížděli několik lokalit v ČR jako možné příjemce dané investice.

 

Lokality, kde tlumočíme

Realizujeme tlumočení od jedné hodiny až po celotýdenní tlumočení v různých místech České republiky a zahraničí: Kyjov, Ostrava, Brno, Plzeň, Praha, Německo, Holandsko, Polsko. Také jsme poslední dobou tlumočili on-line, což se stává běžným jevem.

 

Jazyky, ve kterých tlumočíme

Mezi nejžádanější jazyky se stále řadí anglický a německý jazyk, který následují holandština, ukrajinština, portugalština, polština, maďarština, italština. Jedna z posledních realizovaných poptávek byla brazilská portugalština pro plzeňského klienta.

Zajištujeme i technické vybavení potřebné k simultánnímu tlumočení. Vše se snažíme s klienty co nejdetailněji probrat a předejít tak možným problémům. Komunikovat a řešit situace obratem je náš standard, kterého se budeme snažit dosahovat i v roce 2023.

 

Překlady odborných textů

Kromě tlumočení Slůně – svět jazyků zajišťuje také kvalitní překlady odborných textů a soudních překladů ve velkých objemech do různých jazykových kombinací. Z těch méně obvyklých jazyků aktuálně například litevština, lotyština, bulharština, korejština a další.

Stejně tak jak jsme se poprali s rokem 2022, jsme se do roku 2023 pustili s velkou kuráží, odhodlaností, flexibilitou a snahou pomoci našim klientům vyřešit potřeby na poli tlumočení a překladů. Je pravda, že nárůst tlumočení nás příjemně překvapil!

 

Potřebujete tlumočení? Kontaktuje nás zde! Případně napište na tlumoceni@slune.cz.

Co je u nás nového

Vánoční cesta kolem světa

8.12.2023

Spolu s vánoční pohodou vás zveme na vánoční cestu poznání. Vánoční cesta kolem světa: pojďme se společně podívat na různorodost vánočních tradic, které odrážejí kulturu a...

Zobrazit celý článek

Optimalizujte si daňový základ za rok 2023

7.12.2023

Do 15. ledna 2024 to stihnete! Optimalizujte si daňový základ za rok 2023! Přemýšlejte nad touto možností již teď.   Nechcete platit daně? Chcete snížit daňovou povinnost?...

Zobrazit celý článek

Španělština

4.12.2023

¿HABLA USTED ESPAÑOL? Španělština je druhý nejpoužívanější jazyk na celém světě. Podle španělského Institutu Cervantes mluví španělsky více než 591 milionů lidí, z nichž...

Zobrazit celý článek