Jak si vybrat správného lektora?

Rozhodli jste se naučit cizí jazyk nebo si osvojit novou dovednost a zvažujete, jak si vybrat učitele – lektora? Co je potřebné pro kvalitní výuku? V následujícím článku vám poradíme. Nezapomeňte, že Slůně se zaměřuje na výuku jazyků již více než 25 let, a na výuku měkkých dovedností již 4 roky.

 

Jak si vybrat správného lektora?

„Sto lidí, sto chutí“ určitě bude platit i pro výběr lektora. Někomu „sedne“ pedantský typ, jiný upřednostní přátelskost. Osobnost učitele se odrazí na kvalitě vzdělávání a na tom, jestli nás učené bude nebo nebude bavit. Taky to může rozhodnout o tom, zda vůbec budeme dál motivovaní pokračovat ve výuce.

Pro kvalitní výuku, mimo lektorských kompetencí, skutečně dobří učitelé musí být hlavně pozitivními lidmi, mít smysl pro humor, férovost i laskavost. Zvládnout zaujmout i vysvětlit problematiku učeného.

 

Studenti mají různé učební styly, které by měl lektor umět odhadnout a správně ve výuce kombinovat:

  1. Vizuální (zrakový): Studenti vidí gesta a grimasy vyučujícího a zároveň učivo v podobě nákresů, pracovních listů, obrázků, videí, diagramů, tabulek, zaškrtáváním, prezentací atd., vytvářejí si myšlenkové mapy.
  2. Auditivní (sluchový): Výuka probíhá nejen poslechem výkladu, ale i diskuzí, nahrávkami, vysvětlováním, jazykovými hrami, hlasitým čtením textu apod. Studenti se hodně naučí i z tónu hlasu, rychlosti, artikulace, rázu a dalších nuancí hlasu.
  3. Kinestetický (pohybový): S informacemi mohou studenti něco dělat, dotýkat se pomůcek, pohybovat se při učení – učí se činností. Zájem o vyzkoušení si i prakticky to, co se učí.

 

Jestliže má lektor výše uvedené, kombinuje styly učení, navíc si rozumíte i po „lidské stránce“, je vysoce pravděpodobné, že Vás výuka bude bavit, přípravy na další hodiny budou pro Vás radostí i zábavou a hlavně Vám tato výuka i hodně přinese, protože budete motivováni. Kvalitní lektor Vás provede výukou a Vy naučené budete používat a dál rozvíjet.

Ve Slůněti máme různé lektory. Stačí si jen vybrat, rádi Vám poradíme „Jak si vybrat správného lektora?“ a doporučíme toho nejvhodnějšího pro Vaše potřeby.

Co je u nás nového

Pozvěte nás do výběrového řízení

19.6.2024

Organizujete výběrové řízení na: firemní jazykovou výuku? překladatelské služby? tlumočnického služby? kurzy měkkých dovedností?   Pozvěte nás do...

Zobrazit celý článek

Světový den hudby

17.6.2024

Oslava univerzálního jazyka, který nás spojuje   Každý rok 21. června se po celém světě slaví Světový den hudby, známý také jako Fête de la Musique. Tento den je věnován...

Zobrazit celý článek

Albánština: Probuďte v sobě dobrodruha

13.6.2024

Albánie: Za tajemstvím orlů a fascinujícího jazyka   S blížícím se létem všichni určitě čím dál tím víc myslíme na slunečnou dovolenou, teplo a moře. Proto bychom Vám...

Zobrazit celý článek