Případová studie – on-line teambuilding

Co je on-line teambuilding?

Ve své podstatě je to překlopení prezenčního teambuildingu do virtuální podoby. Někteří si myslí, že on-line teambuilding není dobrý, že to je jen náhražka reality.

Faktem je, že prezenční forma je vždy příjemnější a zůstává déle v paměti všech účastníků. Nicméně, on-line teambuilding by měl být chápan jako aktuální dostupná možnost, jak se dá pracovat na firemní kultuře a budování vztahů ve firmě. Také na něj můžeme nahlížet jako na předvoj prezenčního teambuildingu (pro dobu po-covidovou). A to nemluvíme o finanční úspoře oproti prezenční formě.

Již před časem jsme si na Slůněti vyzkoušeli on-line teambuilding a podělili se o naše první reálné zkušenosti, které si můžete přečíst zde. Bylo to před Vánocemi a naivně jsme se domnívali, že příště už to bude osobně.

Od té doby si od nás již 2 firmy objednaly on-line teambuilding pro své zaměstnance. První eD system a.s. a poté taky Moravskoslezské inovační centrum Ostrava, a.s.. V prvním případě se zúčastnilo 24 zaměstnanců, ve druhém 21 zaměstnanců dané firmy. Každý teambuilding probíhal 2 hodiny. Samozřejmě se dají připravit varianty delší.

Od samotných HR managerů jsme dostávali dotazy:

–        Je možné i v on-line světě propojit lidi a bavit se? Bude se to lidem líbit? Budou se aktivně účastnit?

A my odpovídáme:

–        Ano, je to výzva! Ale jde to!

 

Tyto teambuildingy jsme zorganizovali jako týmovou spolupráci a zábavu s názvem: „Na pohodové vlně“. Zaměstnanci firem byli rozdělení do týmů a jednotlivé týmy doslova proplouvaly mořem technických výzev, úkolů a tajných depeší. Společně zvládaly jeden úkol za druhým tak, aby se nakonec všichni sešli v bezpečném přístavu a podělili se o společné zážitky.

Ptáte se, jak to funguje? Propojíme vás pomocí aplikace ZOOM (popř. jiné) a společně vyplouváme vstříc novým on-line zážitkům. Je pravdou, že technika může být nevyzpytatelná a hraje významnou roli i v práci jednotlivých týmů. Jak se s ní poprat? Jak vše zvládnout? A jde to vůbec? Ano, jde! Zvládnutí jednotlivých úkolů, ale i techniky je součástí týmové spolupráce, která nesmí scházet u žádného teambuildingu. A možná právě i díky všem těmto okolnostem, jsme schopni se nejen bavit, ale i zjistit, jak umíme jako tým reagovat na různé situace a fungovat i v on-line světě.

A co na to říkali účastníci? Jejich pobavené obličeje a úsměv na rtu hovořily za vše. A když se přidají slova jako: „Teambuilding byl velmi příjemný, bavilo nás to.“, „Byl jsem překvapen tím, jak dobře to šlo.“, „Díky, bylo to fajn.„, pak vše splnilo svůj účel.

Pokud i vaše firma bude potřebovat stmelit tým, posílit firemní kulturu, ozvěte se nám, rádi pomůžeme: vladka.hagenova@slune.cz.

Děkujeme za důvěru a těšíme se na další on-line teambuildingy!

Vaše Slůně

 

Co je u nás nového

Letní intenzivní kurzy jazyka

28.7.2021

Letní intenzivní kurzy jazyka jsou vhodné i pro firmy! Období letních prázdnin a dovolených klepe na dveře. Po únavné zimě a hektickém jaře se většina z nás těší na příjemné...

Zobrazit celý článek

Jazykový audit, mezinárodní jazykový certifikát

21.7.2021

Je pro firmy vhodný jazykový audit nebo mezinárodní jazykový certifikát? Může být jazykový audit vhodný nástroj ke zlepšení efektivity pro vaši firmu? Jistě! Může být...

Zobrazit celý článek

Případová studie – tlumočení při zahajování výroby v novém závodě

16.7.2021

Pomocí této případové studie si popíšeme, jak jsme postupovali při zpracování zakázky na tlumočení ve výrobě. Vstupní informace ke studii "tlumočení ve výrobě": klienta jsme...

Zobrazit celý článek