Případová studie – on-line teambuilding

Co je on-line teambuilding?

Ve své podstatě je to překlopení prezenčního teambuildingu do virtuální podoby. Někteří si myslí, že on-line teambuilding není dobrý, že to je jen náhražka reality.

Faktem je, že prezenční forma je vždy příjemnější a zůstává déle v paměti všech účastníků. Nicméně, on-line teambuilding by měl být chápan jako aktuální dostupná možnost, jak se dá pracovat na firemní kultuře a budování vztahů ve firmě. Také na něj můžeme nahlížet jako na předvoj prezenčního teambuildingu (pro dobu po-covidovou). A to nemluvíme o finanční úspoře oproti prezenční formě.

Již před časem jsme si na Slůněti vyzkoušeli on-line teambuilding a podělili se o naše první reálné zkušenosti, které si můžete přečíst zde. Bylo to před Vánocemi a naivně jsme se domnívali, že příště už to bude osobně.

Od té doby si od nás již 2 firmy objednaly on-line teambuilding pro své zaměstnance. První eD system a.s. a poté taky Moravskoslezské inovační centrum Ostrava, a.s.. V prvním případě se zúčastnilo 24 zaměstnanců, ve druhém 21 zaměstnanců dané firmy. Každý teambuilding probíhal 2 hodiny. Samozřejmě se dají připravit varianty delší.

Od samotných HR managerů jsme dostávali dotazy:

–        Je možné i v on-line světě propojit lidi a bavit se? Bude se to lidem líbit? Budou se aktivně účastnit?

A my odpovídáme:

–        Ano, je to výzva! Ale jde to!

 

Tyto teambuildingy jsme zorganizovali jako týmovou spolupráci a zábavu s názvem: „Na pohodové vlně“. Zaměstnanci firem byli rozdělení do týmů a jednotlivé týmy doslova proplouvaly mořem technických výzev, úkolů a tajných depeší. Společně zvládaly jeden úkol za druhým tak, aby se nakonec všichni sešli v bezpečném přístavu a podělili se o společné zážitky.

Ptáte se, jak to funguje? Propojíme vás pomocí aplikace ZOOM (popř. jiné) a společně vyplouváme vstříc novým on-line zážitkům. Je pravdou, že technika může být nevyzpytatelná a hraje významnou roli i v práci jednotlivých týmů. Jak se s ní poprat? Jak vše zvládnout? A jde to vůbec? Ano, jde! Zvládnutí jednotlivých úkolů, ale i techniky je součástí týmové spolupráce, která nesmí scházet u žádného teambuildingu. A možná právě i díky všem těmto okolnostem, jsme schopni se nejen bavit, ale i zjistit, jak umíme jako tým reagovat na různé situace a fungovat i v on-line světě.

A co na to říkali účastníci? Jejich pobavené obličeje a úsměv na rtu hovořily za vše. A když se přidají slova jako: „Teambuilding byl velmi příjemný, bavilo nás to.“, „Byl jsem překvapen tím, jak dobře to šlo.“, „Díky, bylo to fajn.„, pak vše splnilo svůj účel.

Pokud i vaše firma bude potřebovat stmelit tým, posílit firemní kulturu, ozvěte se nám, rádi pomůžeme: vladka.hagenova@slune.cz.

Děkujeme za důvěru a těšíme se na další on-line teambuildingy!

Vaše Slůně

 

Co je u nás nového

Rétorika je umění mluvit

16.5.2021

Připravili jsme pro vás nové kurzy rétoriky. Protože rétorika je umění mluvit! Všechny kurzy probíhají on-line formou. Aktuální termíny a prolinky: 27. 5. 2021  Úvod do...

Zobrazit celý článek

Rozhovor u Patriotů

14.5.2021

Slůněti vyšel hezký rozhovor u Patriotů. Mluvíme v něm o novinkách, jak se nám dařilo během korony, o naší strategii, dalších plánech a také o tom, co je aktuálně v...

Zobrazit celý článek

KURZ pro DVA

12.5.2021

Říká se, že ve dvou se to lépe táhne a něco na tom bude! Proto jsme pro vás připravili “Kurz pro dva”, který probíhá v: Ostravě, Brně, Praze, Plzni, nebo taky on-line! Je "kurz...

Zobrazit celý článek