Osobní bezpečnost a ochrana soukromí v kyberprostoru

V dnešní digitální éře, kde každý aspekt našeho života zanechává stopu v kyberprostoru, se stává ochrana osobních údajů a soukromí nezbytnou prioritou. S tímto vědomím vzniká interaktivní prezenční workshop s názvem „Osobní bezpečnost a ochrana soukromí v kyberprostoru“, který nás učí nejen rozpoznávat digitální hrozby, ale také poskytuje konkrétní nástroje k jejich prevenci.

 

Digitální stopa

Moderní doba nám přináší digitální stopu ve všech oblastech našeho života. Od mobilních zařízení a sociálních sítí po chytré domácí spotřebiče. Cestování v automobilech je dnes spojeno s kybernetickou bezpečností, kde jsou vozidla připojena k internetu. Dokonce i vypnuté polohovací služby mohou sledovat naši polohu.

 

Obsah workshopu: pochopení hrozeb a ochrana soukromí

Workshop, který vede zkušený lektor Vladimír Lazecký, absolvent VUT v Brně s 25 lety zkušeností v oblasti kybernetické bezpečnosti, se zaměřuje na školení a povědomí v oblastech:

  1. Vymezení digitálního souboru: Jaké informace o nás jsou dostupné online?
  2. Digitální identita a profilování: Kdo nás sleduje a proč?
  3. Sociální sítě a rodinné profily: Jak chránit svou digitální přítomnost i rodinu?
  4. Kybernetická komunikace: Bezpečné chování online a rozpoznání sociálního inženýrství.

 

Cíl Kurzu: získání kontroly nad kyberprostorem

Účastníci se dozvědí o konkrétních hrozbách, únicích dat a strategiích prevence. Cílem je naučit se zabezpečit chytré telefony, vyhnout se sociálnímu inženýrství a efektivně řídit svoji digitální stopu. Vladimír Lazecký je odborník na osobní bezpečnost v kyberprostoru. Jako takový předává své znalosti a dovednosti, aby účastníci byli schopni efektivně chránit svá data a soukromí.

 

Praktické informace o kurzu: cena a kontakt

Realizace workshopu (Osobní bezpečnost a ochrana soukromí v kyberprostoru) je možná pro firemní skupiny s časovou dotací 4 hodiny. Cena kurzu a další náklady spojené s kurzem jsou k dispozici na vyžádání. Kontaktní osoba je Lucie Vlkové: lucie.vlkova@slune.cz nebo +420 777 758 632.

S touto iniciativou se otevírá prostor pro důležitý dialog o kybernetické bezpečnosti a ochraně soukromí v dnešním digitalizovaném světě.

Více info ZDE.

Co je u nás nového

Pobočka Slůněte

26.2.2024

Pojďte dnes uhodnout české město, které je s námi spojeno: existujte tam totiž pobočka Slůněte.   Historie města Město bylo založeno na příkaz českého krále Václava II....

Zobrazit celý článek

Slůně vstupuje do éry umělé inteligence pro zvyšování kvality a urychlení procesu překladů

23.2.2024

Překladatelská agentura Slůně přichází s inovativním krokem směrem k modernímu překladatelství využívajícímu umělou inteligenci (AI), a začíná ve větší míře využívat...

Zobrazit celý článek

Život v zahraničí

18.2.2024

Život v zahraničí přináší do našich životů nové výzvy, ale také možnost objevovat různorodé kultury a obohacovat naši životní zkušenost. Jeden z klíčů k úspěšnému...

Zobrazit celý článek