Osobní bezpečnost a ochrana soukromí v kyberprostoru

V dnešní digitální éře, kde každý aspekt našeho života zanechává stopu v kyberprostoru, se stává ochrana osobních údajů a soukromí nezbytnou prioritou. S tímto vědomím vzniká interaktivní prezenční workshop s názvem „Osobní bezpečnost a ochrana soukromí v kyberprostoru“, který nás učí nejen rozpoznávat digitální hrozby, ale také poskytuje konkrétní nástroje k jejich prevenci.

 

Digitální stopa

Moderní doba nám přináší digitální stopu ve všech oblastech našeho života. Od mobilních zařízení a sociálních sítí po chytré domácí spotřebiče. Cestování v automobilech je dnes spojeno s kybernetickou bezpečností, kde jsou vozidla připojena k internetu. Dokonce i vypnuté polohovací služby mohou sledovat naši polohu.

 

Obsah workshopu: pochopení hrozeb a ochrana soukromí

Workshop, který vede zkušený lektor Vladimír Lazecký, absolvent VUT v Brně s 25 lety zkušeností v oblasti kybernetické bezpečnosti, se zaměřuje na školení a povědomí v oblastech:

  1. Vymezení digitálního souboru: Jaké informace o nás jsou dostupné online?
  2. Digitální identita a profilování: Kdo nás sleduje a proč?
  3. Sociální sítě a rodinné profily: Jak chránit svou digitální přítomnost i rodinu?
  4. Kybernetická komunikace: Bezpečné chování online a rozpoznání sociálního inženýrství.

 

Cíl Kurzu: získání kontroly nad kyberprostorem

Účastníci se dozvědí o konkrétních hrozbách, únicích dat a strategiích prevence. Cílem je naučit se zabezpečit chytré telefony, vyhnout se sociálnímu inženýrství a efektivně řídit svoji digitální stopu. Vladimír Lazecký je odborník na osobní bezpečnost v kyberprostoru. Jako takový předává své znalosti a dovednosti, aby účastníci byli schopni efektivně chránit svá data a soukromí.

 

Praktické informace o kurzu: cena a kontakt

Realizace workshopu (Osobní bezpečnost a ochrana soukromí v kyberprostoru) je možná pro firemní skupiny s časovou dotací 4 hodiny. Cena kurzu a další náklady spojené s kurzem jsou k dispozici na vyžádání. Kontaktní osoba je Lucie Vlkové: lucie.vlkova@slune.cz nebo +420 777 758 632.

S touto iniciativou se otevírá prostor pro důležitý dialog o kybernetické bezpečnosti a ochraně soukromí v dnešním digitalizovaném světě.

Více info ZDE.

Co je u nás nového

Pozvěte nás do výběrového řízení

19.6.2024

Organizujete výběrové řízení na: firemní jazykovou výuku? překladatelské služby? tlumočnického služby? kurzy měkkých dovedností?   Pozvěte nás do...

Zobrazit celý článek

Světový den hudby

17.6.2024

Oslava univerzálního jazyka, který nás spojuje   Každý rok 21. června se po celém světě slaví Světový den hudby, známý také jako Fête de la Musique. Tento den je věnován...

Zobrazit celý článek

Albánština: Probuďte v sobě dobrodruha

13.6.2024

Albánie: Za tajemstvím orlů a fascinujícího jazyka   S blížícím se létem všichni určitě čím dál tím víc myslíme na slunečnou dovolenou, teplo a moře. Proto bychom Vám...

Zobrazit celý článek