Nárůst online kurzů

V minulosti se učily jen kurzy prezenční. Poté, kolem roku 2005, se objevil Skype a pomaličku se věci začaly měnit.

 

Nárůst online kurzů

Stále váháte, zda je pro vás on-line výuka tou pravou volbou? Mnozí z vás již tuto formu výuky vyzkoušeli a byli spokojeni. Před dvaceti lety probíhaly kurzy výhradně prezenčně, a o jiných možnostech jsme téměř neuvažovali. S nástupem Skype kolem roku 2005 se však začaly věci pomalu měnit.

Ve školním roce 2018/2019 jsme v jazykové škole Slůně otevřeli pouze pět online kurzů, zatímco zbytek výuky probíhal tradičním způsobem v našich učebnách nebo prostorách našich klientů. Události posledních let a přesun komunikace do online prostředí přispěly k tomu, že výuka na dálku se stává stále populárnější, a zejména v posledních dvou letech zažívá skutečný boom.

V aktuálním školním roce 2023/2024 jsme otevřeli více než 160 online kurzů, což představuje nárůst o 3200 %, tedy téměř 32násobný skok! Jazykové lekce v online prostředí si získaly velkou oblibu, zejména v rámci individuálních kurzů nebo menších skupin. Většina z nás se postupně naučila pracovat s různými platformami a využívat širokou škálu interaktivních aplikací, které nejen zefektivňují studium, ale také šetří čas a přinášejí radost.

Přestože velká část našich studentů stále dává přednost osobnímu kontaktu se svým lektorem, výhody online výuky jsou nesporné.

 

Nárůst online kurzů

Výhody online výuky:

  1. Úspora času a s ní spojená větší časová flexibilita na straně studenta i lektora. Studenti si mohou vybrat dobu a místo výuky podle svých potřeb, lektorům odpadá cesta na místo výuky.
  2. Variabilní místo výuky. Studenti se mohou účastnit výuky z domova, z kanceláře nebo z jiného místa, kde mají přístup k internetu.
  3. Možnost si lekce opakovaně přehrát. Studenti si mohou lekce přehrát zpět, pokud něco nerozuměli nebo chtějí procvičit.
  4. Přehlednost výukových materiálů. Výukové materiály jsou studentům k dispozici online, což usnadňuje jejich přípravu na lekce.
  5. Zábava a množství aktivit. Online výuka často využívá interaktivní aplikace a hry, které studium zpříjemňují a dělají ho zajímavějším.
  6. Největší výhodou online výuky je možnost si vybrat lektora dle svých představ nehledě na to, že lektor žije na druhé straně republiky či dokonce v zahraničí. Naši studenti oceňují právě fakt, že při online výuce získali lektora, který jim vyhovuje a ne jediného lektora, který za nimi v dané lokalitě může dojíždět.

Pokud o online lekcích uvažujete a rádi byste se dozvěděli o této možnosti více, kontaktujte nás a rádi vám poradíme.

Kontaktujte vaši nejbližší pobočku ještě dnes! Případně napište na obchod@slune.cz. Rádi vám poradíme.

 

Slůně je tu pro Vás už 25 let!

Co je u nás nového

Jazyková škola – jak správně vybrat?

27.5.2024

Výběr jazykové školy je důležitým krokem při rozhodnutí, jak zajistit lepší rozvoj svůj anebo vašich zaměstnanců. V následujících částech vám poskytneme užitečné tipy a...

Zobrazit celý článek

Intenzivní crash kurzy

22.5.2024

Letní prázdniny jako příležitost: Zlepšete své jazykové dovednosti s intenzivními crash kurzy!   Využijte tento čas k rychlému pokroku ve studiu cizího jazyka prostřednictvím...

Zobrazit celý článek

Mistrovství světa v ledním hokeji

20.5.2024

Jak jste asi všichni zaznamenali, letos se v Česku již po jedenácté pořádá Mistrovství světa v ledním hokeji. Slůně by vám proto rádo ukázalo tuto sportovní událost v jiném...

Zobrazit celý článek