Ježíškova vnoučata

Když se řeknou Vánoce, snad každý si vybaví pohodu v rodinném kruhu. Bohužel, ne všichni si tento luxus můžou dovolit. A od toho jsou tu vánoční dobré skutky, děláte je?

 

Ježíškova vnoučata

Potřebných je spousta, stejně jako platforem, skrz které můžeme pomáhat. My jsme si letos jednu vybrali a stali jsme se Ježíškova vnoučata. Ne všichni tyto platformy znají, a proto bychom rádi o této konkrétní charitě zvýšili povědomí a trochu Vám ji přiblížili.

Ježíškova vnoučata je projekt nadačního fondu Českého rozhlasu, který probíhá po celý rok a vrcholí právě ve vánočním období. Jedná se o projekt zaměřený na seniory, kteří například rodinu už nemají nebo se o ně rodina nezajímá. A my si myslíme, že na dědečky a babičky by se zapomínat nemělo.

Možnosti, jak přispět, jsou dvě. Jedna z nich je ta klasická – finanční sbírka. Druhá z nich, ta pro nás zajímavější, je vybrat si konkrétní přání konkrétního seniora a to mu splnit.

Během listopadu se zveřejní seznam přání seniorů, kde je vždy uvedeno, co si přejí, proč si to přejí a finanční rozmezí, ve kterém se dárek pohybuje. Přání na seznam postupně přibývají až do Vánoc.

 

Pomůžete dědečkovi nebo babičce?

Vy si tedy můžete přečíst, po čem dědečci a babičky touží, ale hlavně co za tím stojí. Přání jsou pro jednotlivce i celé skupiny. Senioři například zmiňují společný výlet nebo nějaká vystoupení či besedy přímo u nich v domovech. Některá přání jsou samozřejmě náročnější, jako třeba televize, mobilní telefony apod., ale najde se i spousta skromných staroušků s kouzelnými příběhy. Například pán, který se rád líbí holkám v domově, si přeje nějaká „fešná“ trička s krátkým rukávem nebo senioři, kteří mají omezenou pohyblivost, ale rádi zahradničí, si přejí vyvýšené pojízdné květináče, aby si mohli zasadit oblíbené bylinky a kytičky.

Dárky se doručují přes DHL, které v rámci tohoto projektu zprostředkovává dopravu zdarma, anebo si můžete přání vyfiltrovat podle kraje či města v ČR a dárek pak osobně doručit. Osobní doručení za nás má to pravé kouzlo a vidět to nadšení obdarované osoby je k nezaplacení.

Přání je nepřeberné množství a příběhy za nimi stojící jsou až dojemné.

Tak co, věděli jste o tomto projektu? Zahrajete si i Vy na Ježíškovo vnouče? 😊

Co je u nás nového

Pobočka Slůněte

26.2.2024

Pojďte dnes uhodnout české město, které je s námi spojeno: existujte tam totiž pobočka Slůněte.   Historie města Město bylo založeno na příkaz českého krále Václava II....

Zobrazit celý článek

Slůně vstupuje do éry umělé inteligence pro zvyšování kvality a urychlení procesu překladů

23.2.2024

Překladatelská agentura Slůně přichází s inovativním krokem směrem k modernímu překladatelství využívajícímu umělou inteligenci (AI), a začíná ve větší míře využívat...

Zobrazit celý článek

Život v zahraničí

18.2.2024

Život v zahraničí přináší do našich životů nové výzvy, ale také možnost objevovat různorodé kultury a obohacovat naši životní zkušenost. Jeden z klíčů k úspěšnému...

Zobrazit celý článek