Ježíškova vnoučata

Když se řeknou Vánoce, snad každý si vybaví pohodu v rodinném kruhu. Bohužel, ne všichni si tento luxus můžou dovolit. A od toho jsou tu vánoční dobré skutky, děláte je?

 

Ježíškova vnoučata

Potřebných je spousta, stejně jako platforem, skrz které můžeme pomáhat. My jsme si letos jednu vybrali a stali jsme se Ježíškova vnoučata. Ne všichni tyto platformy znají, a proto bychom rádi o této konkrétní charitě zvýšili povědomí a trochu Vám ji přiblížili.

Ježíškova vnoučata je projekt nadačního fondu Českého rozhlasu, který probíhá po celý rok a vrcholí právě ve vánočním období. Jedná se o projekt zaměřený na seniory, kteří například rodinu už nemají nebo se o ně rodina nezajímá. A my si myslíme, že na dědečky a babičky by se zapomínat nemělo.

Možnosti, jak přispět, jsou dvě. Jedna z nich je ta klasická – finanční sbírka. Druhá z nich, ta pro nás zajímavější, je vybrat si konkrétní přání konkrétního seniora a to mu splnit.

Během listopadu se zveřejní seznam přání seniorů, kde je vždy uvedeno, co si přejí, proč si to přejí a finanční rozmezí, ve kterém se dárek pohybuje. Přání na seznam postupně přibývají až do Vánoc.

 

Pomůžete dědečkovi nebo babičce?

Vy si tedy můžete přečíst, po čem dědečci a babičky touží, ale hlavně co za tím stojí. Přání jsou pro jednotlivce i celé skupiny. Senioři například zmiňují společný výlet nebo nějaká vystoupení či besedy přímo u nich v domovech. Některá přání jsou samozřejmě náročnější, jako třeba televize, mobilní telefony apod., ale najde se i spousta skromných staroušků s kouzelnými příběhy. Například pán, který se rád líbí holkám v domově, si přeje nějaká „fešná“ trička s krátkým rukávem nebo senioři, kteří mají omezenou pohyblivost, ale rádi zahradničí, si přejí vyvýšené pojízdné květináče, aby si mohli zasadit oblíbené bylinky a kytičky.

Dárky se doručují přes DHL, které v rámci tohoto projektu zprostředkovává dopravu zdarma, anebo si můžete přání vyfiltrovat podle kraje či města v ČR a dárek pak osobně doručit. Osobní doručení za nás má to pravé kouzlo a vidět to nadšení obdarované osoby je k nezaplacení.

Přání je nepřeberné množství a příběhy za nimi stojící jsou až dojemné.

Tak co, věděli jste o tomto projektu? Zahrajete si i Vy na Ježíškovo vnouče? 😊

Co je u nás nového

Pozvěte nás do výběrového řízení

19.6.2024

Organizujete výběrové řízení na: firemní jazykovou výuku? překladatelské služby? tlumočnického služby? kurzy měkkých dovedností?   Pozvěte nás do...

Zobrazit celý článek

Světový den hudby

17.6.2024

Oslava univerzálního jazyka, který nás spojuje   Každý rok 21. června se po celém světě slaví Světový den hudby, známý také jako Fête de la Musique. Tento den je věnován...

Zobrazit celý článek

Albánština: Probuďte v sobě dobrodruha

13.6.2024

Albánie: Za tajemstvím orlů a fascinujícího jazyka   S blížícím se létem všichni určitě čím dál tím víc myslíme na slunečnou dovolenou, teplo a moře. Proto bychom Vám...

Zobrazit celý článek