Evropský den mozku

Věděli jste, že na 11. března připadá Evropský den mozku?

Již od roku 1998 je tento den oslavou jednoho z nejúžasnějších lidských orgánů a při této příležitosti seznamuje veřejnost s neurovědou a novými poznatky a připomíná význam péče o zdraví mozku.

 

Věděli jste, že mozek je nejkomplexnější orgán v lidském těle?

Skládá se z neuvěřitelných 100 miliard neuronů, které jsou neustále v aktivitě a komunikují mezi sebou. Díky mozku můžeme myslet, cítit, vnímat svět a dělat vše, co děláme.

 

Péče o mozek

Součástí péče o mozek je jeho pravidelné cvičení, které se často spojuje s učením se cizího jazyka, které, kromě jiného, zlepšuje paměť, koncentraci a schopnost řešit problémy. Studie naznačují, že znalost dalších jazyků znamená často vyšší schopnost multitaskingu a přináší další řadu kognitivních výhod.

 

Učení se jazyka:

  • Zlepšuje paměť, koncentraci a schopnost řešit problémy. Studie ukázaly, že lidé, kteří hovoří více jazyky, mají lepší paměť a kognitivní funkce než ti, kteří hovoří pouze jedním jazykem.
  • Zvyšuje schopnost multitaskingu. Mozek, který je zvyklý pracovat s více jazyky, je lépe vybaven pro zvládání více úkolů najednou.
  • Posiluje kognitivní rezervu. Kognitivní rezerva je odolnost mozku vůči neurodegenerativním onemocněním, jako je Alzheimerova choroba. Lidé s větší kognitivní rezervou mají menší pravděpodobnost, že onemocní demencí.
  • Otevírá nové možnosti v osobním a profesním životě. Znalost cizího jazyka vám může pomoci získat práci, cestovat po světě a navazovat nové kontakty.

 

Investujte do svého mozku!

Nenechávejte své šedé buňky zahálet a procvičujte mozek spolu s našimi úžasnými lektory. Naučíte se komunikovat v dalším jazyce a posílíte své schopnosti. Jestliže vás Evropský den mozku inspiroval k investici času do učení se nového jazyka nebo zdokonalení se v tom, ve kterém jste se dlouho nezlepšili, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poskytneme poradenství a najdeme vhodný způsob, jak začít. Učení se nového jazyka nejen otevře nové možnosti v osobním i profesním životě, ale také může výrazně přispět k celkovému zdraví. Ať už si vyberete španělštinu, angličtinu, francouzštinu nebo jakýkoli jiný jazyk, Slůně je tu pro vás, pomáhá stimulovat mozek již 26 let. Buďte součástí naší dlouholeté tradice a začněte investovat do svého mozku ještě dnes!

Co je u nás nového

Jazykový certifikát Pipplet

16.4.2024

Jazykový certifikát Pipplet: Otevřete si dveře do světa za pouhou hodinu! Hledáte rychlý, pohodlný a flexibilní způsob, jak získat mezinárodně uznávaný jazykový certifikát? Pak je...

Zobrazit celý článek

Umělá inteligence v překladech: Praktický průvodce pro firmy

10.4.2024

Již začátkem tohoto roku jsme informovali, že ve Slůněti jdeme s dobou. Plánujeme tudíž při práci s překlady ve větší míře využívat nástroje umělé inteligence (AI). Tím budeme...

Zobrazit celý článek

Den vzdělanosti

8.4.2024

7. dubna: Den vzdělanosti Víte, co se slaví 7.dubna? Ano, máme tu Den vzdělanosti! A co to vlastně ten Den vzdělanosti znamená? Připomínáme si, že vzdělání není jen o tom, že...

Zobrazit celý článek