Evropský den mozku

Věděli jste, že na 11. března připadá Evropský den mozku?

Již od roku 1998 je tento den oslavou jednoho z nejúžasnějších lidských orgánů a při této příležitosti seznamuje veřejnost s neurovědou a novými poznatky a připomíná význam péče o zdraví mozku.

 

Věděli jste, že mozek je nejkomplexnější orgán v lidském těle?

Skládá se z neuvěřitelných 100 miliard neuronů, které jsou neustále v aktivitě a komunikují mezi sebou. Díky mozku můžeme myslet, cítit, vnímat svět a dělat vše, co děláme.

 

Péče o mozek

Součástí péče o mozek je jeho pravidelné cvičení, které se často spojuje s učením se cizího jazyka, které, kromě jiného, zlepšuje paměť, koncentraci a schopnost řešit problémy. Studie naznačují, že znalost dalších jazyků znamená často vyšší schopnost multitaskingu a přináší další řadu kognitivních výhod.

 

Učení se jazyka:

  • Zlepšuje paměť, koncentraci a schopnost řešit problémy. Studie ukázaly, že lidé, kteří hovoří více jazyky, mají lepší paměť a kognitivní funkce než ti, kteří hovoří pouze jedním jazykem.
  • Zvyšuje schopnost multitaskingu. Mozek, který je zvyklý pracovat s více jazyky, je lépe vybaven pro zvládání více úkolů najednou.
  • Posiluje kognitivní rezervu. Kognitivní rezerva je odolnost mozku vůči neurodegenerativním onemocněním, jako je Alzheimerova choroba. Lidé s větší kognitivní rezervou mají menší pravděpodobnost, že onemocní demencí.
  • Otevírá nové možnosti v osobním a profesním životě. Znalost cizího jazyka vám může pomoci získat práci, cestovat po světě a navazovat nové kontakty.

 

Investujte do svého mozku!

Nenechávejte své šedé buňky zahálet a procvičujte mozek spolu s našimi úžasnými lektory. Naučíte se komunikovat v dalším jazyce a posílíte své schopnosti. Jestliže vás Evropský den mozku inspiroval k investici času do učení se nového jazyka nebo zdokonalení se v tom, ve kterém jste se dlouho nezlepšili, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poskytneme poradenství a najdeme vhodný způsob, jak začít. Učení se nového jazyka nejen otevře nové možnosti v osobním i profesním životě, ale také může výrazně přispět k celkovému zdraví. Ať už si vyberete španělštinu, angličtinu, francouzštinu nebo jakýkoli jiný jazyk, Slůně je tu pro vás, pomáhá stimulovat mozek již 26 let. Buďte součástí naší dlouholeté tradice a začněte investovat do svého mozku ještě dnes!

Co je u nás nového

Lidský jazyk

15.7.2024

Tajemství počátků lidského jazyka: Od gest k moderní komunikaci Jak vznikl lidský jazyk? Přemýšleli jste někdy o tom, jak vznikl lidský jazyk - komunikační prostředek, který...

Zobrazit celý článek

Voiceover – nová služba

10.7.2024

Profesionální voiceover - nová služba pro vaše projekty S potěšením oznamujeme rozšíření naší nabídky o novou službu – voiceover, kterou nabízíme v rámci překladů. Tato...

Zobrazit celý článek

Velbloud

8.7.2024

Mezinárodní rok velbloudovitých zvířat I když se naše jazyková škola jmenuje Slůně, pozastavíme se u velbloudů. Rok 2024 byl Organizací spojených národů (OSN) vyhlášen...

Zobrazit celý článek