Business rétorika

Business rétorika

Zdokonalte své vyjadřovací kompetence ve světě TOP businessu. Naučte se lépe mluvit a vyjadřovat. Zaujměte více. Buďte sebevědomější při svých projevech. Prezentujte kvalitněji svou práci.

Pak právě pro vás máme připraven interaktivní exkluzivní workshop v zázemí vaší firmy, nebo v online prostředí. Je určen všem manažerům na seniorských pozicích, kteří by rádi pozvedli a ještě více zlepšili své komunikační, artikulační a prezentační dovednosti. Prostřednictvím speciálně připravených praktických cvičení se dozvíte a naučíte jak správně dýchat, jak rozhýbat masku, jak dobře artikulovat, co je to technika mluveného projevu a jak nejen toto vše využít v praxi, např. na důležitých poradách a prezentacích.

Business rétorika: těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

Od základní teorie až po procvičování důležitých dovedností. Dozvíte se množství informací a naučíte se dovednosti správné a srozumitelné mluvy, bez kterých se krásná mluva na vyšších úrovních řízení ani důležité prezentace neobejdou. Ukážeme si, jak prezentovat, abychom zaujali a co vše by naše prezentace měla obsahovat. A kdo hledá informaci, jak se pohybovat třeba před kamerou, určitě ji také najde.

Dobře aplikovaná rétorika vám může zvednou úspěšnost vyjednávání při důležitých setkáních, případně prodej na nejvyšších úrovních. A to především v dnešní on-line době, kdy každá nepřesnost a odchylka od srozumitelné mluvy může být neporozuměna druhou stranou. Vhodná a adekvátní artikulace, dýchání a volba slov vás posune dopředu. Ono příjemný, srozumitelný a kultivovaný mluvený projev nám všem lahodí, ať jej vnímáme vědomě, či podvědomě.

Cíl

 • Umět ovládat vlastní techniku řeči s cílem více zaujmout
 • Zlepšit své komunikační schopnosti a dovednosti
 • Následně zvýšit své sebevědomí a prodejní nebo vyjednávací schopnosti na business úroveň

Obsah

 • Rétorika jako komunikační nástroj pro business vyjednávání a prezentace
 • Jak optimálně využívat své kapacity – hlas, fonační a artikulační ústrojí
 • Rozhýbání masky a artikulačního ústrojí – rozcvička je nutná nejen v posilovně!
 • Jak správně dýchat nejen při mluveném projevu
 • Technika mluveného projevu (artikulace, intonace, důrazy atd.)
 • Prezentační dovednosti zaměřené na business prostředí
 • Komunikační a rétorická cvičení – těžko na cvičišti, lehko na bojišti

 

Business rétorika

Forma

Prakticky zaměřený interaktivní workshop, žádaná je maximální aktivita účastníků. Počet účastníků 5-10.

 • hybridně (Brno + on-line): 4 hodinový kurz,
 • nebo termíny pro firmy dle domluvy.

Termín (na výběr)

 • 30. května 2022 (Brno), cena: 4 900 Kč bez DPH.
 • další dle domluvy / objednávky

 

Místo

 • vždy dle specifikace,
 • Brno + on-line,
 • u nás na pobočkách Slůněte v Ostravě, Brně, Praze a Plzni dle domluvy,
 • on-line, dle domluvy.

 

Cílová skupina

Vedoucí pracovníci, manažeři, majitelé, obchodníci… ti, kteří potřebují prezentovat ve všech formách a chtějí/potřebují aktivně zlepšit svou rétorickou kompetenci se zaměřením na business prostředí.

 

Lektor

Vladimíra Hagenová

Vlaďka patří mezi velmi zkušené lektorky rétoriky, pohybující se již léta v business prostředí. Učí a konzultuje rétoriku pro firemní komunikaci, je také učitelkou rétoriky na Vyšší odborné škole Mediální tvorby. Má mnohaleté zkušenosti z business sféry na řídících pozicích a také zkušenosti s amatérským divadlem v roli herečky (což přímo souvisí s dobrou mluvou). Aktuálně je manažerka obchodu a interní lektorka ve společnosti Slůně – svět jazyků, s.r.o., kde vede hlavní kurzy rétoriky pro top klienty celé ČR.

Vlaďka Hagenová

Vlaďka Hagenová

Cena za firemní kurz rétoriky se stanovuje dle domluvy, dojezdu a speciálních požadavků klienta, více o firemní rétorice ZDE.

Pokud máte zájem, můžete se také objednat individuální kurz.

Přihlášky a více informací: Vladimíra Hagenová, příhláška zde.

Rádi Vám pomůžeme i s dalšími rozvojovými aktivitami pro vaši firmu: teambuilding (i on-line), komunikace, apod.

Sledujte nás na LI, aby vám neutekla žádná novinka.

Názory našich klientů

Kurz rétoriky jsem se rozhodla si objednat proto, abych zlepšila svůj projev. Nepotřebovala jsem příliš dlouho dumat nad tím, koho si zvolím za lektora a u jaké společnosti. Paní Hagenová mi vyskočila na internetu jako první, vystupovala velice profesionálně, zároveň otevřeně a přátelsky, takže nebylo za mě potřeba nic dál řešit. A takto pokračovala celá spolupráce. Profesionálně a přátelsky.

Kurz jsem si užila a předal mi hodně důležitých pravidel, rad, tipů a intenzivního tréninku čisté, zřetelné, srozumitelné komunikace. Díky tomuto kurzu se cítím i obecně do života velice obohacena. Byl to zajímavý zážitek. Nutno podotknout, že záleží i na způsobu podání informace a na přístupu k člověku, a to má paní Hagenová zvládnuto opravdu perfektně.

Děkuji za vše.

Iveta Hýblová

Iveta Hýblová