PŘIHLÁSIT
Brno
Ostrava
Plzeň
Praha
Odběr novinek

Reference

Reference od našich studentů:

květen 2017

Pan Novák se v květnu 2017 zúčastnil jazykového pobytu v naší partnerské škole am Language studio na Maltě, kde se mu velmi líbilo. Po návratu nám sdělil své dojmy: Všechno bylo v pořádku včetně cesty. Co se týče organizace, bylo vše výborné – hned první den jsme byli roztříděni - jen ve třídě bylo od druhého dne 11 lidí – čekal jsem trochu méně – ale nebylo to na škodu.
Lektorka byla výborná praktička, takže jsem byl schopen pochopit, kde se nyní v anglickém jazyce nacházím. Tušil jsem, že s mluvením problém nebude, ale bude potíž s gramatikou. Takže jsem si potvrdil můj názor na sebe. V tom vidím největší přínos. Vím, že budu muset od září začít něco se sebou dělat ;)
Ubytování bylo vynikající, poloha ke škole naprosto úžasná – 3 minuty od opuštění bytu do třídy, kousek k hlavní třídě. Rodina byla naprosto výborná – vstřícnost i ochota komunikovat podpořila kurz jako takový.
Jediné co bych doporučil ostatním, je letecký návrat až v neděli – nebyl prostor na projití si míst, kdy většina zajímavostí, které by stály za to, potřebovala většinu dne a na to ve spojení se školou nebyl přes týden prostor.

Pavel Novák, IT specialista, Ostrava

 

říjen 2016

Na podzim 2016 se paní Monika Kuchnová v rámci projektu Erasmus+  zúčastnila náslechu na Gymnáziu v Budapešti. O své cestě, kterou zajišťovalo Slůně – svět jazyků, napsala:

„V období od 26.9 do 7.10.2016 jsem jako vyučující měla možnost v rámci evropského projektu Erasmus+ vycestovat do Budapešti a během 14 dnů pozorovat výuku na tamějším bilingvním Karinthy Frigyes Gimnázium. Výuka odborných předmětů probíhá buď v anglickém, nebo německém jazyce, španělský jazyk je volen dobrovolně jako další cizí jazyk.
Na rozdíl od ostravské španělské bilingvy se na toto studium žáci připravují pouze rok, ale o to intenzivněji, mají 16 hodin vybraného jazyka týdně. Bohužel mají pouze dva rodilé mluvčí v každé jazykové sekci, kteří s nimi mají hodiny konverzace. Vzdělávání v odborných předmětech pak zajišťují maďarští pedagogové, kteří rodný jazyk v hodinách používají zcela minimálně. Díky malým studijním skupinám jsou žáci velice komunikativní, chtiví vědění a otevření k diskuzi. Maďarští studenti mají poněkud náročnější maturitu, která se skládá z šesti předmětů a má vždy písemnou a ústní část. Na základě výsledků této maturitní zkoušky jsou pak žáci přijati na vysoké školy.
Vzhledem k velice pozitivnímu přístupu maďarských kolegů a aktivnímu přístupu maďarských studentů jsme se rozhodli společně uspořádat projekt ve španělském jazyce, který bude završen výměnným pobytem v Ostravě a Budapešti.

Zajištění cesty, ubytování  a pobyt ve škole byl firmou Slůně- svět jazyků s.r.o. zorganizován bezchybně, mohu jen doporučit.“

Monika Kuchnová, středoškolská učitelka, Ostrava

 

říjen 2016

Paní Trosková , maminka na mateřské dovolené, se na přelomu září a října 2016 zúčastnila kurzu obecné němčiny na naší partnerské škole HORIZONTE, v Regensburgu. Své poznatky nám krátce shrnula:

“Kurz byl vedený perfektně. Vyučující opravdu během prvního dne poznala skupinu. Vše jsme vysvětlili v němčině. Ostatně naše skupina byla opravdu ze všech možných koutů světa. Žádné konkrétní téma hovoru nebylo předem dáno. Zkrátka slovíčka se nabalovala z oblastí, které jsme potřebovali. A to tak bylo po celé dva týdny. Témata úkolů se přizpůsobovala tomu, o čem jsme se aktuálně bavili, co jsme probrali. Vyučující prokládala hodinu hrami na jiné gramatické jevy. Hry se za ty dva týdny nestihly zopakovat.

Všechny studijní materiály jsme dostali zdarma a nebylo jich málo. Učebnici s DVD a dvěma CD. Zjednodušenou turistickou mapu Regenburgu. Informace o kurzu a společenských akcích, které se konaly v odpoledních hodinách cca 3x týdně. Aktuální informace k probíraným gramatickým jevům apod. Vše bylo v tvrdých kancelářských deskách, do kterých se daly přidávat další studijní materiály. Všechny materiály, co jsme dostaly, měly dírky pro uložení do složek.

Za dva týdny se probraly 3 kapitoly z učebnice, která byla pouze jako okrajová pomůcka. Učebnice měla ke každé kapitole seznam slovíček, za kterými místo obvyklého překladu je mezera, aby si každý student význam dopsal sám. Většina slovíček je v prvních 10ti lekcích vysvětlena obrázky.

V kurzu se postupuje rychle dopředu a mě samotnou překvapilo, jak nenásilně se dá rozšiřovat slovní zásoba. Opravdu být studentkou a mít semestr jen pro sebe, tak vycestuji na podobný kurz a po návratu si požádám rovnou o státní jazykovou zkoušku.

V odpoledních hodinách byla možnost se zúčastnit společných aktivit (výlety, návštěva kavárny, divadlo).”

Zuzana Trosková, tč. na mateřské dovolené, Ostrava

prosinec 2015

Paní Jitka Lukášová byla druhou výherkyní jednotýdenního kurzu obecné portugalštiny na naší partnerské škole Portuguese Connection, která sídlí přímo v samotném centru Lisabonu. O svých zážitcích ze zahraničního studijního pobytu nám neváhala napsat:

"Týdenní studijní zahraniční pobyt s dotací 20 hodin týdně byl pro mne velkým přínosem. Nejen, že jsem si ujasnila pravidla výslovnosti a zautomatizovala jsem si některé vazby, které jsem dosud ovládala jenom teoreticky, ale hlavně jsem ztratila strach z konverzace s rodilými mluvčími.
Naše lektorka chodila na každou hodinu výborně připravená a vždy dobře naladěná. Každý den jsme procvičovali problematickou gramatiku i novou slovní zásobu uspořádanou do tematických celků. Polovinu kurzu jsme denně věnovali konverzaci na vhodně zvolená témata.
Také jsem ocenila vhodně zvolené ubytování v rodině ve stylovém domě se starobylou atmosférou v klidné části Lisabonu a s krásným výhledem do okolí.  Dům byl pouhou minutu chůze od školy a deset minut pěšky od historického centra města, tudíž k většině historických památek se dalo bez problému dojít pěšky.    
S komunikací ze strany Slůněte jsem byla naprosto spokojená a se Slůnětem určitě vyjedu znovu do Portugalska, Francie nebo Španělska".

Jitka Lukášová, učitelka a lektorka cizích jazyků, Ostrava

říjen 2015

Firma MD Elektronik vyslala v říjnu své 2 zaměstnance na měsíční zahraniční jazykový kurz do naší partnerské školy Instituto Mediterraneo Sol, která sídlí ve španělské Granadě. Zaměstnanci ocenili výuku a pokrok, který zaznamenali jak ve slovní zásobě, tak v gramatice i konverzaci. Jsme rádi, že oba dva pánové byli spokojeni, nic by neměnili a rádi by s námi absolvovali další zahraniční jazykový kurz.  
Celý měsíční zahraniční pobyt jsme řešili s paní asistentkou personálního útvaru, která nám po příjezdu obou pánů napsala:

„Z Vaší strany určitě oceňuji příjemnou komunikaci a také to, že jste nám vyšli vstříc s posunutím termínu odjezdu a neměli jste s tím žádný problém. Také oceňuji, že jste zajistili opravdu kompletní služby - kromě zajištění jazykové výuky se jednalo mimo jiné o ubytování a dopravu+pojištění a my jsme s tím opravdu měli minimum starostí. Z naší strany je dojem pozitivní a snad se ještě v budoucnu domluvíme na další spolupráci“.

Jaroslava Vrzalová, asistentka personálního útvaru MD Elektronik, Chotěšov

říjen 2015

Pan Daniel Sochor je jeden ze dvou šťastlivců, který vyhrál jednotýdenní kurz obecné portugalštiny na naší partnerské škole Portuguese Connection, která se nachází přímo v Lisabonu.
O svých pocitech nám napsal:

„Komunikace ze strany Slůněte byla velmi plynulá a věcná. Z mého pohledu to velmi přispělo k bezproblémovému zorganizování všeho potřebného před mým odjezdem na kurz. Kurz předčil moje očekávání, a to ve všem. Je třeba vyzdvihnout zaměstnance / majitele školy. Jsou to úžasní lidé bez kterých by to ani zdaleka nebylo ono. Výuka byla velmi přínosná. Už jenom z toho pohledu, že jsem byl ve třídě se zajímavými lidmi, díky kterým se podařilo rozvinout diskuze na různá témata. Všech pět dní kurzu bylo velmi zábavných a  výuka probíhala v uvolněné a přátelské atmosféře. Mně osobně velmi vyhovovalo, že jsme se s lektorkou, až na jednu výjimku, nezaměřovali na témata a články z tištěného materiálu, nýbrž často jsme se učili na základě toho, co vyplynulo z diskuze. Na program se dostala i obtížnější část gramatiky, což je také důležité. Lektorka Joana byla skvělá. Podle mého názoru jí nebylo co vytknout.
Z nabídky aktivit v doprovodném programu jsem si vybral ochutnávku vín, která rozhodně stála za to. Musím také velmi ocenit program výletů a procházek po Lisabonu, jež škola organizuje prakticky denně. Zúčastnil jsem se jedné z nich.
Pokud bych se rozhodoval o dalším zahraničním jazykovém pobytu – Slůně by byla opět má volba. V současné době je pro mne priorita číslo jedna portugalština, takže bych směřoval opět do Lisabonu do stejné školy.
Závěrem bych chtěl pogratulovat a poděkovat panu řediteli Petru Paskovi za skvělý výběr školy. Z mého pohledu si Slůně pro spolupráci nemohlo vybrat lepší školu“.

Daniel Sochor, Duty Manager, Air Dispatch (CLC) s.r.o., Praha

říjen 2015

Studijní pobyt v Eastbourne, jižní Anglie
Paní Ruszová s námi vycestovala na studijní pobyt – Metodologický kurz pro učitele angličtiny, který má v nabídce naše partnerská škola Eastbourne school of English a napsala nám:

„I když jsem o vyřízení pobytu požádala na poslední chvíli, vše mi bylo zařízeno v rekordním čase a nadstandardní kvalitě. Paní Hošková mi zařídila vše potřebné od letenky a transferu z letiště, po výběr školy. Po celou dobu pobytu se mnou komunikovala a byla velice milá a vstřícná.
Eastbourne School of English je vedena profesionály a náplň kurzu – Metodologie pro učitele – byla velmi kvalitní. Každý z lektorů této školy má dlouholeté zkušenosti a to se projevilo v jejich přístupu k nám jako studentům, ale i v obsahu jednotlivých lekcí. Opravdu zaujaly všechny.
Ubytování v rodině bylo standardní. Bydlela jsem v klidné čtvrti cca 20 minut chůze od školy. Paní domácí byla trochu spořivá, na snídani jsem měla po celou dobu toast s máslem, mohla jsem si vzít i marmeládu, ale tu bohužel nemám ráda. Večeře byly většinou ready made, i když mi paní říkala, že ráda vaří. Je pravda, že vzhledem k jiné kultuře si pod vařením představujeme každý něco jiného.
Celkové zhodnocení kurzu je velmi dobrý.
Pokud bude možnost, ráda opět využiji služeb jazykové školy Slůně – svět jazyků.“

Ing. Zdena Ruszová, středoškolská učitelka angličtiny, Ostrava

srpen 2015

Paní Bittnerová s námi již podruhé vycestovala do Rakouska, kde se zúčastnila 3-týdenního zahraničního jazykového pobytu na prestižní škole ActiLingua Academy, která sídlí ve Vídni a o svém pobytu napsala:

Se Slůnětem cestuji již druhým rokem. S nabídkou služeb ze strany Slůněte jsem byla velmi spokojená, s organizací a komunikací ohledně kurzu jsem byla naprosto spokojená.
Informace jsem měla dostatečné, jen ze strany ActiLingua mohly být více upřesněné, někdy byly formulované hodně obecně a nevěděla jsem, že se týkají mě osobně – v případě polopenze u stravování.
U pokročilých němčinářů bych očekávala informace a voucher automaticky v němčině. Menší problém nastal u transferu z nádraží, kde řidič nebyl informován o mé rezervaci. Pan řidič se ale okamžitě spojil se školou, kde mu mou rezervaci potvrdili a bez sebemenších problémů mne zavezl do hostitelské rodiny.
Kurz splnil mé očekávání a byla jsem velmi spokojená jak s výukou, tak s lektory i s ubytováním.
Příští rok bych s Vámi opět ráda vycestovala, ale tentokrát do Německa nebo Švýcarska.

Marcela Bittnerová, středoškolská učitelka, Bílovec

červenec 2015

Při odjezdu jsem skoro brečela. Profesionálové ve škole, výborná parta spolužáků, nádherný Dublin a Irsko. Příjemná rodina. Preferovala jsem pokoj s koupelnou, po zpětné vazbě, kterou jsem psala v polovině kurzu jsme zjistili, že chyba nastala při předávání informací mezi školami. Ihned mi vyměnili pokoj s vlastní koupelnou. Velmi ráda se budu vracet.  

Drahomíra Gřešová, spolumajitelka rodinné firmy PEGRES obuv s.r.o., Havířov

březen 2015

„Na jazykový kurz přes Slůně jsem vycestovala v březnu 2015. Mojí preferencí byla anglická destinace mimo Londýn, proto jsem uvítala jazykový pobyt ve městě Bournemouth na jihu Anglie, který mi ve Slůněti doporučili.

Celý proces výběru kurzu, ubytování a dopravy z ČR do Anglie a zpět proběhl naprosto bez problémů – největší strach jsem měla z přesunu z letiště v Londýně na autobus v centru a dále autobusové spojení do Bournemouth. Jsem bohužel ten typ, co se dokáže ztratit, jen co opustí dopravní prostředek! Díky perfektnímu plánu cesty a podrobným instrukcím od Slůněte jsem ale cestu absolvovala naprosto hladce.

Svoji angličtinu jsem chtěla zdokonalovat i mimo třídu, proto jsem se rozhodla pro ubytování v hostitelské rodině nedaleko školy. S paní, u které jsem bydlela, jsem se předem domluvila na vyzvednutí na nádraží – tuto službu většinou rodina nabízí, ale není samozřejmostí.

Vybrala jsem si kurz s dotací 25 lekcí týdně, takže jsem po škole mohla na dálku řešit i pracovní záležitosti v ČR. Tuto možnost si většina lidí neuvědomuje, a proto může brát jazykový pobyt jako „ztrátu“ času, který může své firmě věnovat doma.

S celým jazykovým kurzem a pobytem v rodině jsem byla spokojená, rozmluvila jsem se, o což mi hlavně šlo, a zjistila jsem, že ostatní studenti na tom můžou být i hůř než já, což mi dodalo trochu sebevědomí.

Jazykový pobyt byl pro mě určitě přínosný.“

Ivana Ščigelová, jednatelka společnosti ISA CONSULT s.r.o., Frýdek-Místek

listopad 2014

Michal z Prahy vycestoval na zahraniční kurz do Londýna. O svém kurzu napsal:

"Studijní pobyt v Londýně jsem si vybral přes Slůně - svět jazyků proto, že jsem dostal dobrou referenci od kamarádky, která navštěvuje firemní kurzy angličtiny.
Nebál jsem se vyjet, i když s kurzy v zahraničí teprve začínají.

Mezi veřejností panuje mylná domněnka, že pokud vyjedete přes jazykovou školu nebo agenturu, platíte víc peněz. Není to tak - zaplatíte stejnou cenu, jako kdybyste si kurz zařídili sami.
Pro kurz angličtiny jsem se rozhodl na konci září, celá organizace kurzu a ubytování proběhla rychle a hladce, do Londýna jsem odjížděl v půlce listopadu.

Londýn jsem si vybral proto, že jsem chtěl studovat "Queen´s English" a přitom poznávat město. Vybral jsem si školu v srdci Londýna kousek od Oxford Street - ideální lokalita pro začátek výletu. S případným bydlením v centru musíte počítat s vyššími náklady na ubytování, opačně je tomu v případě MHD. Dá se říct, že bydlení v centru Vám srovná cenu s bydlením na okraji Londýna díky úspoře za MHD. Díky Slůněti jsem v Londýně strávil dva prima týdny intenzivního kurzu angličtiny, poznal část metropole a získal nové kamarády. I přesto, že londýnské metro je na první dojem nepochopitelné, opak je pravdou. Vše je velmi dobře značeno a orientace je tak celkem jednoduchá, stačí jenom vědět, kam chcete jet.

Díky studijnímu pobytu se Slůnětem jsem se v angličtině trochu víc "otrkal", rozmluvil jsem se, stouplo mi sebevědomí a zjistil jsem, že dokážu vyřešit komplikované situace i v cizím jazyce.
Určitě se v budoucnu do Londýna vrátím, ať už na další kurz, nebo jen na dovolenou."

Michal Štepánik, 30 let, projektant dopravních staveb, Praha

září 2014

Radka z Havířova vycestovala na studijní pobyt do Dublinu. O jazykovém kurzu napsala:

"V září 2014 jsem se konečně rozhodla ke kroku, který jsem zvažovala dva roky předtím: vycestovat do zahraničí za účelem zlepšení své angličtiny.
Chodím do kurzu dvakrát týdně, ale mé pracovní vytížení mi někdy nedovolí se plně soustředit, domácí úkoly a příprava se daří sem tam...

Před odjezdem do zahraničí jsem měla dost specifických požadavků: chci se celá "ponořit" do učení a zároveň cestovat a poznávat novou zemi. Chci místo, kde ve škole nebudu ve třídě s žádným Čechem a nejlépe nebudou ani v mém okolí, abych opravdu komunikovala v angličtině celý den. Chci příjemné bydlení v rodině, kde mi nejen uvaří, ale budou se mnou komunikovat, nebudu jen ubytovaná. Přeju si, aby se hostitelská rodina podílela na zdokonalování mé angličtiny. Navíc jsem vegetarián, takže i co se týče stravy, opět jsem si vymýšlela. A navíc chci i destinaci, kde budu moct chodit běhat (3 týdny bez pohybu v žádném případě nevydržím). Zároveň mě zajímají galerie, muzea a výlety do okolí v sobotu a neděli. Chci se učit
i odpoledne a nejlépe mít pár hodin učitele jen pro sebe!


Když to teď píšu, tak jsem vlastně zpovykaný, náročný klient. SLŮNĚ mi vše splnilo!!! Dublin mě okouzlil jako město i jako místo pro studium. Ve škole jsem byla s asi 120 dalšími studenty, i přesto celá škola i přístup učitelů byl více než přátelský. Když jsem upozornila na to, že bych chtěla více procvičování v hodině, učitelka Ema zareagovala velmi pružně a připravila další aktivity.

Komunikovat v angličtině jsme mohli i během mimoškolních aktivit – sobotní výlety po Irsku, návštěvy galerií, muzeí, legendární destilérky Jameson nebo pivovaru Guinness. Všude nás provázel profesionál, který věděl, že jsme studenti - cizinci, přizpůsobil nám svůj výklad. Češku jsem potkala pouze jednou na školním večírku – mluvily jsme spolu anglicky.  

Rodina byla skvělá, před odjezdem jsem dostala informační email, s kým budu v rodině bydlet. Byli jsme čtyři studenti – každý z jiné části světa, věkově jsme byli na tom podobně – konverzace začala ráno při snídani a končila zavřením dveří našich ložnic. Rodina zohlednila i moji vegetariánskou stravu. Mimo to jsem si užívala běhání na pláži a večerní irské pivo v hospůdkách s jedinečnou atmosférou, vše ve „studijním režimu“ – protože i v hospodě komunikujete s místními, nesmírně přátelskými lidmi, zatímco posloucháte irskou temperamentní hudbu.

Můj zahraniční kurz se Slůnětem byl vlastně výbornou dovolenou a oddychem od všedních dnů a stereotypů. Hlava mi „přepla“ do anglického módu a učila jsem se, ani nevím jak!

Děkuji jazykové škole Slůně za splnění mých přání až snů – a hlavně významného pokroku v anglické komunikaci. Učení může být zábavné, obohacující i jiné stránky našeho života!  

Díky Vám je ÚŽASNÉ BÝT STUDENTEM ANGLIČTINY!"

Radoslava Podaná, Vzdělávání a rozvoj dospělých s.r.o., metodický vedoucí a lektor, Havířov