PŘIHLÁSIT
Brno
Ostrava
Plzeň
Praha
Odběr novinek

Chorvatská stážistka na centrále v Ostravě

10.04.2018
Erasmus+ je program Evropské unie na podporu vzdělávání, školení, mládeže a sportu v Evropě. Díky velké finanční podpoře může program Erasmus+ nabídnout příležitost více než 4 miliónům Evropanů, aby studovali, školili se a získávali zahraniční zkušenosti.

Ve Slůněti rádi přijímáme stážisty, aktuálně máme novou stážistku z Chorvatska, která bude na naší ostravské centrále vypomáhat na oddělení překladů a tlumočení.

A co o stáži říká sama stážistka? "Jmenuji se Iva. Jsem studentkou bohemistiky se zaměřením na překladatelství na Filozofické fakultě v Záhřebu. Během studia jsem měla příležitost navštívit mnoho měst České republiky, což mi umožnilo lépe pochopit českou kulturu a mentalitu. Domnívám se, že by moje studium bylo neúplné bez pobytu v zemi, jejíž jazyk studuji.

Na fakultě jsem překládala různé typy textů, od poezie až po právní terminologii, nicméně, doposud jsem neměla příležitost získat vhled do práce překladatelské agentury a pracovat s CAT nástroji.

Firma Slůně – svět jazyků mě zaujala svou otevřeností, profesionalitou a širokým spektrem možností. Firma se neustále rozvijí a sleduje trendy na trhu. Stáž ve Slůněti je vynikající příležitostí k rozšíření mých odborných a jazykově-kulturních obzorů a umožní mi prohloubit nejen profesní dovednosti, ale především komunikační kompetence v češtině."

Erasmus+ přináší možnosti pro Evropany všech věkových kategorií. Pomáhá jim rozvinou a sdílet znalosti a zkušenosti z různých institucí a organizací v evropských zemích.

Ve Slůněti máme radost, že se můžeme podílet na těchto stážích a že pomáháme šířit myšlenku mezinárodního programu Erasmus+.