PŘIHLÁSIT
Brno
Ostrava
Plzeň
Praha
Odběr novinek

Překlady a tlumočení v roce 2017

09.01.2018
Za rok 2017 jsme na naší pobočce v Ostravě, která se specializuje na poskytování překladových a tlumočnických služeb, zpracovali téměř 2 500 zakázek (v průměru 10 zakázek denně) pro 332 firemních klientů z různých odvětví. Naši největší zákazníci jsou z oboru automotive, železniční přepravy, strojírenství, výroby a prodeje kosmetiky, řízení jakosti, výroby zdravotnických materiálů, výroby chemických přípravků, ale i výroby průmyslových podlah. Firemní klienti požadovali překlady manuálů, smluv, firemní dokumentace, webových stránek, marketingových materiálů apod.

Kromě firemních zákazníků jsme na všech našich pobočkách (Ostrava, Brno, Praha, Plzeň) zajišťovali také pro soukromé osoby soudně ověřené překlady převážně osobních dokumentů typu vysvědčení, rodné listy, certifikáty, oddací listy apod.
 
10 našich největších zákazníků nám vytvořilo 33 % obratu, přičemž náš největší zákazník se na obratu podílel 10 %. Mezi zajímavé zakázky se zařadila např. kompletní podpora jednoho z našich významných zákazníků při otevírání nového výrobního závodu – překládali jsme výrobní a pracovní postupy, interní směrnice a smlouvy, zajišťovali jsme tlumočníka pro slavnostní otevření závodu a následně i tlumočníka při měsíční adaptaci nových zaměstnanců z Polska.
 
Nejvíce zákazníků máme z Moravskoslezského kraje, z hlavního města Prahy, z Plzeňského a Jihomoravského kraje. Nejvíce zahraničních klientů u nás objednává z Německa, Rakouska, Dánska a Polska.
 
Nejdůležitější jsou pro nás firmy v kategorii do 500, do 1000 a do 1500 zaměstnanců.
 
Nejžádanější jazyky pro překlady i tlumočení byly: angličtina, němčina, polština, slovenština, maďarština, ukrajinština, ruština, francouzština, španělština, čínština, vietnamština, dánština, nizozemština, rumunština, švédština, bulharština, chorvatština a slovinština. Setkali jsme se však i s několika méně obvyklými požadavky například na tlumočení barmštiny či překlady ze sinhálštiny. I těmto zákazníkům jsme dokázali vyhovět.
 
I vy můžete v roce 2018 vyzkoušet kvalitu našich služeb, těšíme se na Vaše zakázky – Vaše Slůně!