PŘIHLÁSIT
Brno
Ostrava
Plzeň
Praha
Odběr novinek

Rumunská stážistka ukončila stáž

26.09.2016
Naší stážistce Rece skončila dvouměsíční stáž přes Erasmus+. Věříme, že u nás byla spokojená, a že jí získané zkušenosti pomůžou při hledání práce doma v Rumunsku.

Stážistka z Rumunska vypomáhala na naší ostravské centrále na oddělení překladů a tlumočení. Je z Transylvánie, Rumunska. Doma studuje ekonomii. Do Ostravy přijela proto, že zde před 5 lety strávila jeden semestr na výměnném studentském pobytu. Ve Slůněti dělala různé typy práce, jako např. průzkum mezinárodní konkurence, analýzu a průzkum trhů. Taky překládala na zkoušku texty do maďarštiny a rumunštiny.

Erasmus+ je program Evropské unie na podporu vzdělávání, školení, mládeže a sport v Evropě. Díky velké finanční podpoře může program Erasmus+ nabídnout příležitost více než 4 miliónům Evropanů, aby studovali, školili se a získávali zahraniční zkušenosti.

Erasmus+ přináší možnosti pro Evropany všech věkových kategorií. Pomáhá jim rozvinou a sdílet znalosti a zkušenosti z různých institucí a organizací v evropských zemích.

Ve Slůněti máme radost, že se můžeme podílet na těchto stážích, a že pomáháme šířit myšlenku mezinárodního programu Erasmus+.