PŘIHLÁSIT
Brno
Ostrava
Plzeň
Praha
Odběr novinek

Rumunská stážistka na centrále v Ostravě

05.08.2016
Erasmus+ je program Evropské unie na podporu vzdělávání, školení, mládeže a sport v Evropě. Díky velké finanční podpoře může program Erasmus+ nabídnout příležitost více než 4 miliónům Evropanů, aby studovali, školili se a získávali zahraniční zkušenosti.

Ve Slůněti jsme rádi, že máme novou stážistku z Rumunska, které bude na naší ostravské centrále vypomáhat na oddělení překladů a tlumočení. A co o stáži říká sama stážistka? "Jmenuji se Réka Ferencz a jsem z Transylvánie, Rumunska. Doma jsem studovala ekonomii a teď jsem na stáži u firmy Slůně - svět jazyků. Vybrala jsem si Českou republiku, Ostravu, protože jsem tu před 5 lety strávila jeden semestr na výměnném studentském pobytu a prostě jsem si vaši zemi a město zamilovala. Navíc jsem chtěla pracovat v mezinárodním prostředí, kde bych si mohla zlepšit i svou angličtinu. Ve Slůněti dělám různé typy práce, jako např. průzkum mezinárodní konkurence, analýzu a průzkum trhů. Taky už jsem překládala na zkoušku texty do maďarštiny a rumunštiny.

Ráda cestuji, byla jsem v České republice několikrát, protože nosím tuto zemi ve svém srdci nejen díky tomu, jací jsou tu lidé, ale také díky jejímu skvělému pivu.

Lidi ze Slůněte mi pomáhají, abych získala co nejvíce zkušeností, a abych se mohla cítit jako součást jejich malé rodiny. Věřím, že můžu svou prací přispět k jejich úspěchu, a že přitom také zažiju hodně zábavy! :-) "

Erasmus+ přináší možnosti pro Evropany všech věkových kategorií. Pomáhá jim rozvinou a sdílet znalosti a zkušenosti z různých institucí a organizací v evropských zemích.
Ve Slůněti máme radost, že se můžeme podílet na těchto stážích a že pomáháme šířit myšlenku mezinárodního programu Erasmus+.