PŘIHLÁSIT
Brno
Ostrava
Plzeň
Praha
Odběr novinek

Praxe Erasmus+, univerzitní praxe

08.07.2016
V rámci svých společenských aktivit, Slůně - svět jazyků nabízí odborné stáže pro univerzitní studenty. Již několik let spolupracujeme s Ostravskou univerzitou v Ostravě a poskytujeme jejím studentům, především z jazykových oborů, možnost absolvovat odbornou jazykovou praxi.

"Obvykle se jedná o měsíční praxi, při které studenty zasvětíme do fungování oddělení překladů a administrativy s tím spojené, zaškolíme je na překladový software CAT. Samozřejmě si překládání v překladovém softwaru také vyzkouší prakticky.", říká k praxím vedoucí oddělení překladů Monika Vítová.

Každoročně u nás praxi absolvuje 4-5 studentů s různými jazykovými kombinacemi. Těm nejlepším pak nabízíme možnost externí spolupráce na překladech. Z praktikantů, kteří se osvědčí, se dokonce mohou stát kmenoví zaměstnanci, jako se to např. stalo v případě našeho ostravského koordinátora překladů Martina Kaše.

Od loňského roku přijímáme i zahraniční studenty na stáže přes Erasmus+. Loni jsme u nás měli na tři měsíce slovenskou studentku Máriu a letos v létě přivítáme studentku Reku z Rumunska.

Pokud máte zájem o odbornou stáž (univerzitní nebo přes Erasmus+) v naší jazykové školy a překladatelské agentuře, kontaktujte prosím se svou žádostí nejbližší pobočku Slůněte. (kontakty - prolink). Můžete se u nás dozvědět a naučit, jak funguje jazyková škole "zevnitř", jak funguje oddělení překladů a tlumočení "zevnitř", jak zajistit, aby byl klient spokojen a další zajímavé informace z jazykového businessu.

Těšíme se na setkání s Vámi, Vaše Slůně