PŘIHLÁSIT
Brno
Ostrava
Plzeň
Praha
Odběr novinek

Překlady a tlumočení v roce 2015

15.02.2016
Za rok 2015 jsme měli 341 firemních klientů a další desítky soukromých osob na všech našich pobočkách (Ostrava, Brno, Praha, Plzeň, Hradec Králové i Pardubice). Firemní klienti požadovali překlady manuálů, smluv, firemní dokumentace apod. Pro soukromé osoby jsme převážně překládali dokumenty soukromého rázu se soudním ověřením - vysvědčení, rodné listy, certifikáty, oddací listy apod.
 
10 našich největších zákazníků nám vytvořilo 42% obratu. Největší zákazník si u nás nechal zpracovat projekt o velikosti 2137 normostran. Jednalo se o překlady skript a učebních materiálů pro zahraniční studenty. Překládali jsme vysoce odborné texty z oblasti elektroenergetiky (elektrárny, elektrické stroje točivé, poruchy a chránění, technologie výroby, zdroje, řízení energie, apod.). Tyto překlady musely být hotové velmi rychle, za pouhých 9 týdnů.Do projektu bylo zapojeno 10 zkušených překladatelů. Vždy se jednalo o rodilé mluvčí pro danou jazykovou kombinaci.
 
Nejvíce zákazníků máme z Moravskoslezského kraje, z hlavního města Prahy, z Plzeňského a Jihomoravského kraje. Nejvíce zahraničních klientů od nás objednává z Dánska, Německa a Rakouska.
 
Nejčastěji jsme překládali tyto obory: doprava, velkoobchod, vzdělávání, elektro, strojírenství, služby, výroba, IT, inženýrské činnosti, zdravotnictví, maloobchod, poradenství, právní služby, věda, chemie.
Nejdůležitější jsou pro nás firmy v kategorii do 500, do 1000 a do 1500 zaměstnanců.
 
Za rok 2015 jsme celkem zpracovali 1937 zakázek = v průměru 8 zakázek v 1 pracovní den. Celkově jsme přeložili 19008 normostran textů a tlumočili 1935 hodin (včetně výjezdů do zahraničí).
 
Nejžádanější jazyky pro překlady i tlumočení byly: angličtina, němčina, polština, maďarština, italština, ukrajinština, ruština, francouzština, slovenština, vietnamština, japonština, řečtina, srbština, finština, lotyština, portugalština, rumunština, švédština, bulharština, estonština, norština, nizozemština, chorvatština a slovinština.
 
Těšíme se na spolupráci na překladech a tlumočení i v roce 2016, Vaše Slůně